Red Dead Redemption 2 - aparat, jak robić zdjęcia i portrety

Nietypowe selfie, zapisywanie zdjęć.

Red Dead Redemption 2 nie oferuje typowego dla wielu współczesnych gier trybu fotograficznego, ale pozwala robić zdjęcia - choć w nieco ograniczony sposób, w porównaniu (przykładowo) do Spider-Mana z PS4 czy Forzy Horizon 4.

Twórcy stawiają bowiem na realizm w wielu aspektach rozgrywki. Dlatego też między innymi nie mamy dostępu do szybkiej podróży z dowolnego miejsca czy przywoływania konia z drugiego końca świata.

Podobnie autentycznie działa robienie screenów - wykonujemy je za pomocą starego, XIX-wiecznego aparatu, który zawsze jest w jednym miejscu. Poniżej tłumaczymy konkretnie, jak robić zdjęcia i co zrobić z nimi po wybraniu najciekawszych.

Aparat mamy w grze praktycznie od samego początku.

Robienie zdjęć

Aparat możesz wyjąć praktycznie w dowolnym momencie - także w obozie. Wystarczy, że otworzysz menu przedmiotów (LB/L1) i wyposażysz aparat zamiast lornetki po prawej stronie koła przedmiotów.

aparat1

Po wybraniu aparatu zobaczymy po prawej stronie ekranu nowe komendy - robienie zdjęć pod L2 oraz autoportret pod prawym analogiem (R3). Kiedy wybierzesz opcję robienia zdjęć, Arthur spojrzy przez wizjer aparatu.

Podczas takiego „celowania” aparatem nie możesz się poruszać, a obracanie się jest ograniczone. Nie ma też mowy o dużym oddalaniu widoku czy robieniu zdjęć pod dowolnym kątem. Wszystko jest dostosowane do tego, co faktycznie może zrobić bohater. Nie ma też żadnych opcji specjalnych filtrów.

Lewym analogiem możemy przybliżać obraz. LB/L1 może pomóc w skupieniu ostrości na konkretnym obiekcie.

aparat2

By wykonać zdjęcie, wciśnij po prostu RT/R2, gdy będziesz gotowy. To wszystko. Kliknij Y/trójkąt, by obejrzeć wszystkie zrobione zdjęcia.

Jak zapisać i udostępnić zdjęcie

Zdjęcia są zapisywane automatycznie, gdy je wykonamy. Wybrane fotografie możemy udostępnić w Social Rockstar Club - tam też przechowywane są wszystkie screeny. Należy wcześniej założyć konto w tym serwisie, związanym z grami Rockstara.

aparat3

Oczywiście możliwe jest też udostępnianie screenów z poziomu konsoli. Na Xbox One:

  1. Wciśnij przycisk Xbox
  2. Wybierz Zrzut ekranu (Y)
  3. Przejdź do zakładki systemowej Transmisja i przechwytywanie
  4. Wybierz Ostatnie ujęcia
  5. Wybierz screena i udostępnij na Twitterze lub na innej platformie

Na PlayStation 4:

  1. By wykonać screena, wciśnij przycisk Share (ustaw wcześniej Łatwe zrzuty ekranu w ustawieniach Udostępnianie i transmisje -> Funkcja przycisku Share)
  2. Przejdź do galerii zrzutów na PS4
  3. Wybierz konkretne zdjęcie
  4. Przytrzymaj na nim Share i wybierz medium społecznościowe, na którym chcesz opublikować screen

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami