Jednym z wyzwań 7. tygodnia w Fortnite Battle Royale - w 6. sezonie karnetu bojowego - jest zadanie przelecenia przez okręgi zaraz po wyskoczeniu z autobusu. Jak to zrobić?

Poniżej opisujemy to wyzwanie, a na wstępie przypominamy, że nie trzeba wykonać całego zadania w jednej grze. Nie jest to zresztą możliwe, bo trzeba przelecieć przez 20 kręgów, co jest praktycznie (teoretycznie też) niewykonalne.

Wyzwanie jest dostępne tylko dla tych graczy, którzy wykupili za V-dolary karnet bojowy. Warto też przypomnieć, że kolejny sezon rozpocznie się w grudniu, a więc na wykonanie zadania pozostało trochę czasu.

Nagrodą za wykonanie wyzwania jest 5 gwiazdek bojowych.

Jak trafić w kręgi

Podczas lotu w autobusie zobaczysz kręgi nad mapą z daleka. Na szczęście są rozsiane w obszarach nad całą mapą. Najczęściej są pogrupowane tak, że można przelecieć przez 2 lub 3 za jednym razem.

fortkreg
Trudno przeoczyć okręgi

Zadanie nie jest trudne i w sumie zajmie nam kilka gier. Najlepiej od razu po opuszczeniu autobusu rozłożyć lotnie, by niepotrzebnie nie wytracać wysokości zbyt szybko.

Skieruj się nad najbliższe zgrupowanie kręgów i zacznij po kolei opadać przez kolejne. Co ważne, możesz przelatywać przez kręgi na lotni - nie musisz opadać bez niej. To pozwala na większą kontrolę nad lotem i dokładniejsze sterowanie.

W razie potrzeby pamiętaj, że lotnię możesz w każdym momencie rozłożyć na nowo. To także pozwoli ci odpowiednio dostosować prędkość do odległości od następnych kręgów.

Najprawdopodobniej inni gracze też spróbują przelatywać przez kręgi, więc przygotuj się na walkę po lądowaniu. Na szczęście rywale nie mogą ci zagrozić podczas szybowania i opadania.

Reklama