Twórcy Final Fantasy 7 Remake rozważają odświeżenie pobocznych gier

Before Crisis, Crisis Core i nie tylko.

Reżyser powstającego Final Fantasy 7 Remake - Tetsuya Nomura - ujawnił, że deweloperzy rozważają odświeżenie nie tylko samej gry, ale również pobocznych projektów związanych z produkcją.

Siódma odsłona cyklu doczekała się kilku pozycji uzupełniających fabułę i rozszerzających świat przedstawiony. Tak zwana Kompilacja zawiera Before Crisis z urządzeń mobilnych, Dirge of Cerberus z PS2, Crisis Core z PSP i film animowany Advent Children.

O poboczne projekty zapytał Nomurę jeden z fanów podczas prezentacji gry The Worlds Ends With You: Final Remix. W odpowiedzi reżyser przyznał, że Square Enix bierze pod uwagę odświeżenie wspomnianych produkcji (dzięki, Gematsu).

- Rozważamy różne przedsięwzięcia, które mogłyby towarzyszyć remake'owi. Zastanawiamy się, czy możemy coś zrobić z tytułami wchodzącymi w skład Kompilacji. Na razie jednak proszę, byście zaczekali na wydanie „siódemki” - oznajmił deweloper.

Nomura jednocześnie podkreślił, że obecnie koncentruje swoje wysiłki na Kingdom Hearts 3, które zadebiutuje w styczniu. Dopiero później skupi się w pełni na odświeżonym wydaniu siódmej odsłony słynnego cyklu RPG.

Final Fantasy 7 Remake zapowiedziano kilka lat temu, ale data premiery gry nadal nie jest znana. Produkcja zmierza na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami