Twórcy Final Fantasy 7 Remake rozważają odświeżenie pobocznych gier

Before Crisis, Crisis Core i nie tylko.

Reżyser powstającego Final Fantasy 7 Remake - Tetsuya Nomura - ujawnił, że deweloperzy rozważają odświeżenie nie tylko samej gry, ale również pobocznych projektów związanych z produkcją.

Siódma odsłona cyklu doczekała się kilku pozycji uzupełniających fabułę i rozszerzających świat przedstawiony. Tak zwana Kompilacja zawiera Before Crisis z urządzeń mobilnych, Dirge of Cerberus z PS2, Crisis Core z PSP i film animowany Advent Children.

O poboczne projekty zapytał Nomurę jeden z fanów podczas prezentacji gry The Worlds Ends With You: Final Remix. W odpowiedzi reżyser przyznał, że Square Enix bierze pod uwagę odświeżenie wspomnianych produkcji (dzięki, Gematsu).

- Rozważamy różne przedsięwzięcia, które mogłyby towarzyszyć remake'owi. Zastanawiamy się, czy możemy coś zrobić z tytułami wchodzącymi w skład Kompilacji. Na razie jednak proszę, byście zaczekali na wydanie „siódemki” - oznajmił deweloper.

Nomura jednocześnie podkreślił, że obecnie koncentruje swoje wysiłki na Kingdom Hearts 3, które zadebiutuje w styczniu. Dopiero później skupi się w pełni na odświeżonym wydaniu siódmej odsłony słynnego cyklu RPG.

Final Fantasy 7 Remake zapowiedziano kilka lat temu, ale data premiery gry nadal nie jest znana. Produkcja zmierza na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami