Tryb FUT w FIFA łamie polską ustawę hazardową?

Skierowano doniesienie do Ministerstwa Finansów.

Do Ministerstwa Finansów, Służby Celnej i warszawskiego Urzędu Kontroli Skarbowej wpłynęło doniesienie na firmę Electronic Arts. Koncern łamie rzekomo polską ustawę hazardową, oferując w serii FIFA tryb FUT (dzięki, Komputer Świat).

Doniesienie złożył Tom Rollauer z kancelarii prawnej Transtica. W zawiadomieniu czytamy, że model nabywania kart w FIFA Ultimate Team jest niezgodny z prawem, bo zawartość paczek jest losowa, więc ma to charakter loterii. Choć twórcy gry podają prawdopodobieństwo wylosowania karty, taka wskazówka jest według kancelarii niewystarczająca.

fut2
Niezgodne z prawem są też rzekomo reklamy FUT

„Z roku na rok EA Sports kładzie coraz większy nacisk na inwestowanie realnych pieniędzy w budowanie składu w FUT. Tegoroczna odsłona gry jest tego najlepszym przykładem. Wpaja młodym ludziom model, w którym za pieniądze można kupić wszystko, a jednocześnie sukcesy w grze są bardzo słabo nagradzane.”

„Wszystko to jest stworzone po to, aby zwiększyć sprzedaż punktów FIFA i zakup losowych paczek, które mają znamiona loterii.”

Dokument stwierdza też, że sprzeczne z prawem Unii Europejskiej i Polski jest banowanie kont graczy i uniemożliwianie dalszej zabawy. Porusza też kwestię niskiego wieku graczy („przede wszystkim osoby poniżej 15 roku życia”) oraz istnienia nieoficjalnych stron, na których kupimy wirtualną walutę.

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Tom Rollauer przekonuje, że przeprowadził już rozmowy z działem prawnym Ministerstwa Finansów. „Wstępnie są zaskoczeni, ale podstawy prawne uznali za solidne” - powiedział.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami