Red Dead Redemption 2 z mniejszą ilością przemocy i nagości w japońskiej wersji

Możliwe spoilery.

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na rynku od kilku tygodni. Okazuje się jednak, że w Japonii najnowsza produkcja studia Rockstar została nieco ocenzurowana względem wydań zachodnich.

Uwaga - możliwe spoilery!

W Kraju Kwitnącej Wiśni gra otrzymała najwyższą kategorię wiekową (CERO Z), ale nadal deweloperzy musieli wprowadzić kilka zmian. Modyfikacje dotyczą jednak wyłącznie aspektów wizualnych, nie wpływając na rozgrywkę.

Prowadzący w YouTube kanał Censored Gaming opublikowali nagranie prezentujące różnice między dwoma edycjami. Przykładowo, o ile w zachodnim wydaniu odstrzelone części ciała zostają na ekranie, o tyle w japońskim wybuchają i znikają.

Poza tym w pobocznej misji polegającej na schwytaniu zabójcy ćwiartującego swoje ofiary, pozostawiane przez mordercę zwłoki są w całości. Co ciekawe, mapy prowadzące do kolejnych zabitych, gracz nadal znajduje przy odciętych głowach.

To jednak nie wszystko - w sekwencjach rozgrywanych w burdelu, bywalcy przybytku „relaksują się” w ubraniu. Natomiast w zadaniu, w którym bohaterowie przesłuchują jeńca, grożąc kastracją, nieszczęśnik cały czas ma na sobie spodnie.

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami