Sony zarejestrowało patent nowego kontrolera PlayStation VR

Na potrzeby PS5?

Japoński oddział koncernu Sony zarejestrował patent nowego kontrolera dedykowanego rozwijanemu przez firmę zestawowi rzeczywistości wirtualnej - informuje serwis Gearnuke.

Dołączone do dokumentu grafiki ujawniają, że sprzęt powinien przypominać PS Move, które wykorzystywane jest w obecnej wersji PS VR. Jednym z głównych elementów jest więc uchwyt z szeregiem przycisków.

Nie zabraknie jednak pewnych zmian względem dotychczasowego kontrolera. Ilustracje wskazują, że projektanci gadżetu na samym szczycie zamiast kuli zamierzają umieścić podświetlany pierścień.

ps_vr_kontroler_patent
W nowym kontrolerze PS VR zabraknie kuli

Warto zaznaczyć, że PS Move powstało za czasów PS3, nie był więc docelowo dostosowany do PS VR. Nowy sprzęt będzie więc pierwszym stworzonym bezpośrednio z myślą o rzeczywistości wirtualnej od Sony.

To oczywiście tylko patent, więc nie wiadomo, czy znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niewykluczone jednak, że opisywany kontroler - wraz z odpowiednim zestawem gogli - zadebiutuje wraz z PS5.

Jest to o tyle prawdopodobne, że PS VR cieszy się dużym zainteresowaniem - w sierpniu poinformowano, że sprzedaż przekroczyła 3 miliony egzemplarzy. Sony ma więc powód, by nadal rozwijać technologię rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami