Red Dead Redemption 2 - tworzenie przedmiotów: amunicja, jedzenie, strzały

Crafting przy ognisku.

W RDR 2 możemy w pewnym stopniu tworzyć przedmioty w naszym obozie gangu - chodzi choćby o wytwarzanie nowych toreb u Pearsona. Crafting jest też możliwy w innej formie.

Zwiedzając świat Red Dead Redemption 2 w dowolnym momencie, o ile w okolicy nie dzieje się nic szczególnego, możemy odpocząć i rozpalić ognisko. To właśnie przy nim możemy tworzyć przedmioty.

By rozbić prowizoryczny obóz z ogniskiem, wystarczy przytrzymać trójkąt/Y na kontrolerze.

Wytwarzanie - kategorie

Tworzenie przedmiotów przy ognisku pozwala na więcej niż tylko przygotowanie potraw. Poniżej wymieniamy wszystkie dostępne kategorie przedmiotów do craftingu i zaznaczamy, co tak naprawdę warto wytwarzać.

craftsc
  • Zapasy. Pozwala tworzyć wysokiej jakości żywność, która często przywraca więcej zużytej energii rdzeni niż jedzenie, które znajdujemy podczas eksploracji. Z biegiem czasu poznajemy nowe przepisy. Zawsze warto wytworzyć parę potraw na zapas.
  • Remedia. Tutaj wytworzymy leki i toniki, które przywrócą nasze zdrowie, wytrzymałość lub nawet zabójczą precyzję. Leki uzupełnimy też jednak w obozie gangu, więc przy ognisku warto tworzyć tylko te najlepsze, o ile mamy odpowiednie surowce.
  • Amunicja. Amunicję możesz kupić, ale też wytworzyć. Wytwarzanie specjalnych pocisków często jest tańsze - zużywa tylko zwykłą amunicję i jakiś zasób, na przykład tłuszcz zwierzęcy. Jeżeli często korzystasz z zabójczej precyzji, wytwórz trochę pocisków Dum-Dum. Amunicja Express powinna szybko zastąpić zwykłą, ze względu na obrażenia.
  • Strzały. Także w kategorii amunicja, ale postanowiliśmy to wyodrębnić. Dla myśliwych bowiem bardzo ważna jest ulepszona strzała, która znacznie pomoże w polowaniach.
  • Broń. Tutaj stworzysz prowizoryczne koktajle Mołotowa, ulepszony tomahawk czy dodatkowe noże do rzucania.
  • Polowanie. W tej kategorii stworzysz przynęty i środki maskujące pomocne w tropieniu zwierzyny. Zawsze lepiej wytworzyć takie przedmioty niż wydawać na nie pieniądze.
  • Pielęgnacja konia. W tej zakładce stworzysz przedmioty, które pomogą zadbać o stan konia - jego wytrzymałość i zdrowie. Niektórych nigdzie nie kupisz, na przykład końskiej maści.

Tworząc przedmioty, zwracaj uwagę na składniki. Jeśli masz jedną sztukę jakiegoś zioła albo zwierzęcego tłuszczu, przejrzyj recepty, by zdecydować, co najlepiej wytworzyć.

Tworzenie przedmiotów to także powód, by zbierać wszystkie napotykane zioła i częściej polować. Dzięki temu, nigdy nie zabraknie nam składników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami