Mistrz Europy w FIFA z zakazem występu w zawodach za wypowiedź uznaną za homofobiczną

Gracz twierdzi, że był nieświadomy znaczenia użytego określenia.

EA Sports nałożyło na Tassala Rushana o pseudonimie Tass - mistrza Europy w FIFA z organizacji Face Clan - zakaz występu w zawodach. Powodem było użyte przez zawodnika słowo uznane za homofobiczne.

W jednym z filmów gracz otwierał paczki z piłkarzami do trybu Ultimate Team. Po kolejnym wylosowaniu karty Mattiasa Vecino z Interu Mediolan, wyraził swoje niezadowolenie, twierdząc, że znowu trafił na tego „pedała” (po angielsku „fag”).

O fakcie użycia wulgarnego słowa dowiedzieli się twórcy piłkarskiego cyklu. Deweloperzy na czas nieokreślony zawiesili e-sportowca, zakazując udziału we wszystkich profesjonalnych turniejach i zawodach.

Sam zainteresowany opublikował materiał, w którym przeprosił za swoje postępowanie. Twierdzi, że nie był świadomy znaczenia zastosowanego określenia - tłumaczy, że pochodzi z Londynu, gdzie „fag” funkcjonuje jako synonim „idioty”.

- Nie jestem takim człowiekiem. Teraz, gdy już poznałem prawdziwą naturę tego słowa, nigdy nie powiem czegoś podobnego. Chciałbym przeprosić zarówno EA, jak i Faze, które zawiodłem. Zawiodłem też siebie - wyjaśnia Rushan.

Zobacz też: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Tass zadeklarował chęć powrotu do zawodowego grania. Za wzór stawia sobie Thierry'ego Henry'ego - w trakcie swojej kariery były piłkarz Arsenalu Londyn natknął się na wiele problemów, z którymi jednak sobie poradził.

EA Sports jest surowe wobec graczy używających wulgarnych określeń. Kilka tygodni temu firma na dwa miesiące zawiesiła Kurta Fenecha, karząc zawodnika za „słowne nadużycia” wobec innych użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami