Red Dead Redemption 2 - świadek przestępstwa: jak powstrzymać, schwytać, zastraszyć

Unikanie odpowiedzialności w RDR 2.

RDR 2 to opowieść o bandytach, więc czasem po prostu musimy popełniać przestępstwa. Choćby po to, by zarobić na ulepszenie obozu czy zasoby albo amunicję.

Może się zdarzyć, że ktoś będzie świadkiem tego, jak łamiemy prawo. Wtedy możemy mieć problem - chyba że nie przeszkadza nam zwrócenie na siebie uwagi władz i chcemy po prostu uciec przed stróżami prawa, a potem zapłacić grzywnę.

Tutaj opisujemy, jak radzić sobie ze świadkami w Red Dead Redemption 2.

Powstrzymanie świadka w RDR 2 - sposoby

Kiedy popełnimy przestępstwo, a w okolicy będzie jakaś osoba postronna, najprawdopodobniej zacznie uciekać - biec lub jechać konno w kierunku najbliższego posterunku ze stróżami prawa.

rdr2swiadek
Świadek jest zawsze oznaczony ikoną czerwonego oka na mapie

Zatrzymać świadka możemy na kilka sposobów:

  • zastrzelić konia, na którym jedzie
  • postrzelić go, by spadł
  • złapać na lasso
  • dogonić i wybrać LT/L2 oraz opcję Zatrzymaj świadka
  • zabić świadka

Warto zaznaczyć, że najlepiej zawsze próbować doścignąć świadka i po prostu próbować go zatrzymać. Wtedy dostępne są opcje zastraszenie poprzez wybranie opcji groźby po wciśnięciu L2/LT. Kiedy zagrozimy świadkowi, to zazwyczaj wystarczy, by wyperswadować mu doniesienie na nas władzy.

Zagrozić świadkowi możemy też oczywiście po złapaniu go na lasso.

Zabicie świadka powinno być ostatecznością, chyba że nie zależy nam na wysokim wskaźniku Honoru. Zabójstwo cywila zawsze obniży tę statystykę, nawet jeśli nikt nie widzi tego morderstwa.

Spętanego lassem świadka warto też przewieźć na koniu w odosobnione miejsce, by nie natknęli się na nas inni ludzie, gdy będziemy go zastraszać na środku drogi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami