Red Dead Redemption 2 - Owce od kozłów

Misja główna: kradniemy i sprzedajemy stado owiec.

W poprzedniej misji, Rybak ludzi, spędziliśmy nieco czasu z Jackiem, kilkuletnim synem Johna Marstona. Przy okazji też dowiedzieliśmy się, jak zdobyć wędkę, która pozostanie już na stałe w ekwipunku. Po krótkiej sielance wracamy więc do gangsterskich obowiązków, choć tym razem dość nietypowe.

W tym celu spotykamy się ze wspomnianym Marstonem, którego znajdziesz w południowej części Valentine. Jeśli znajdujesz się gdzieś dalej i chcesz skorzystać z szybkiej podróży, najbliższym punktem będzie oczywiście samo miasto. Gdy podjedziesz do opierającego się o skrzynie Johna, misja wystartuje automatycznie.

Zleceniodawca: John Marston

Wyzwania w tej misji:

  • Zagoń wszystkie owce do zagrody w Valentine
  • Oddaj 25 celnych strzałów w głowę
  • Ukończ z celnością na poziomie przynajmniej 70%
  • Ukończ misję, nie wykorzystując przedmiotów uzupełniających zdrowie
068

Czeka nas zadanie dość nietypowe i pozornie proste - mamy ukraść stado owiec, aby sprzedać je w innym miejscu. W tym celu najpierw udajemy się za Marstonem, prowadząc konia. Po dotarciu w wyznaczone miejsce przywiąż konia do słupka, po czym wejdź do rusznikarza po drugiej stronie ulicy.

John poprosi cię o kupno karabinu wyborowego. Porozmawiaj zatem z rusznikarzem, otwórz katalog i przejdź na stronę karabiny (1), po czym wybierz karabin z zamkiem obrotowym (2) - nawet jeśli nie masz pieniędzy, możesz zaopatrzyć się w broń. Jednorazowo będzie bowiem darmowa.

069

Po zaopatrzeniu się w broń spotkaj się z Johnem w miejscu, gdzie zostawiłeś konia. Wskocz na wierzchowca i podążaj za kompanem. Dotrzecie na wzgórze - zejdź z konia i spójrz przez lunetę karabinu - musisz oddać strzał obok ranczerów (3) na koniach. Nie celuj jednak w mężczyzn, konie lub owce, gdyż spowoduje to niepowodzenie misji.

070

Jeden z nich niechętnie jednak oddali się od stada. W tym celu wystrzel raz jeszcze celując obok ostatniego ranczera. Czas zagonić owce - wskocz więc na wierzchowca i podjedź do stada. Gdy zbliżysz się do zwierząt, zwróć uwagę na radar (4) w lewym dolnym rogu ekranu.

071

Żółtym kolorem oznaczone zostały owieczki oddzielone od stada - zabiegaj je od zewnętrznej strony (względem tych oznaczonych na szaro), aby doprowadzić do głównej części stada. Możesz także na nie pokrzykiwać - wystarczy że wciśniesz L2/LT, a następnie kółko/B.

Po skompletowaniu stada poganiaj je w kierunku miasta. Możesz poganiać owce na kilka sposobów, nawet strzelając w powietrze (podczas celowania naciśnij krzyżak w górę). Nie musisz jednak tego robić, gdyż stado będzie dość szybko poruszać się we właściwym kierunku. Przede wszystkim jednak uważaj, aby nie rozjechać żadnej z nich - otrzymasz mniejszą zapłatę.

Po dotarciu na miejsce włączy się przerywnik filmowy, po którym udaj się do saloonu w Valentine. W środku spotkasz Dutcha - popijawę przerwie jednak nie kto inny, jak Leviticus Cornwall. Po zakończonej scence powoli wciskaj R2/RT, a następnie dociśnij do końca - gdy włączy się tryb Zabójczej precyzji (5), sprawnie przesuwaj celownik i oddawaj strzały w kierunku przeciwników.

072

Po wyeliminowaniu pierwszych przeciwników skoncentruj się na prawej stronie - to właśnie stamtąd nadciągać będą posiłki. Zerkaj też na podwyższenia i dachy, gdzie również znajdują się przeciwnicy. Przede wszystkim jednak korzystaj z wszelkich osłon, gdyż wrogowie opanowali całe miasto.

W pewnym momencie będziesz musiał osłaniać Dutcha i Johna, którzy zaczną pchać wóz (6). Możesz także ruszać się razem z nimi lub podążać gankami budynków po lewej stronie (7). Rozglądaj się za wszelkimi przeciwnikami i używaj długiej broni, która okaże się znacznie efektywniejsza na długie dystanse.

073

W pewnym momencie otrzymasz komunikat, aby podnieść Straussa, który znajduje się na wozie - zanim jednak to zrobisz, pozbądź się najbliższych wrogów, gdyż niosąc rannego będziesz dla nich łatwym celem. Po podniesieniu mężczyzny umieść go na wskazanym koniu, po czym zabij kilku kolejnych nieprzyjaciół, wskocz na konia i jak najszybciej uciekaj z Valentine. Po zgubieniu ogona misja się zakończy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami