Uwaga: Ten artykuł i prezentowany poniżej materiał wideo może zawierać drobne spoilery związane z RDR 2. Odnosi się bowiem do lokacji, które można odwiedzać w późniejszych rozdziałach.

Meksyk nie jest dostępny do zwiedzania w Red Dead Redemption 2. Mimo to, niektórzy gracze odkryli sposób na przedostanie się do tej właśnie lokacji.

Terytorium New Austin od Meksyku dzieli rzeka. Obszary te z pewnością skojarzą od razu fani pierwszego RDR. Nie istnieje jednak żaden sposób przeprawy przez rzekę, a nawet przepłynięcie jej skutkuje zetknięciem się z niewidzialną ścianą.

Okazuje się jednak, że gracze znaleźli małe przerwy w tej sztucznej blokadzie. Do Meksyku można więc się dostać, choć lokacja nie jest zupełnie przystosowana do zwiedzania - nie przygotowano nawet poprawnych tekstur drzew czy ziemi.

Uwagę fanów wzbudził jednak fort El Presido, obecny w ukrytej lokacji. Gracze spekulują, dlaczego został zaprojektowany i wprowadzony do kodu źródłowego, skoro obszar nie jest wykorzystywany w RDR 2.

Niektórzy zastanawiają się, czy Meksyk nie będzie dostępny w Red Dead Online, które debiutuje pod koniec listopada.

Reklama