Cyberpunk 2077 - twórcy opisują wielopoziomowy system rozwoju postaci

Atrybuty, umiejętności, perki i kredyty.

W odpowiedzi na pytanie gracza o rozwój postaci w Cyberpunk 2077, przedstawiciele CD Projekt Red opowiedzieli o modelu i wymienili kilka elementów systemu (dzięki, Reddit). Wpłyniemy na atrybuty, umiejętności i tzw. perki. Są też specjalne kredyty.

Atrybuty to tradycyjne statystyki, znane z wielu innych gier RPG - przykładowo siła i refleks. Ich skuteczność zwiększy się wraz ze wzrostem poziomu bohatera, ale gracz może wpływać na atrybuty również poprzez instalację cybernetycznych implantów.

Umiejętności determinują, jak dobrze bohater radzi sobie z konkretnymi zadaniami, na przykład hakowaniem, tworzeniem przedmiotów czy używaniem danego rodzaju broni. Im częściej postać wykonuje czynność, tym lepsza się w niej staje - to system znany chociażby z The Elder Scrolls 5: Skyrim.

cp2
Nie tylko pojedyncze drzewko umiejętności

Nie wiadomo, czym dokładnie są perki, ale gracz odblokuje je za pomocą punktów doświadczenia albo korzystając z waluty, nazwanej przez deweloperów street credits.

Takie kredyty zdobędziemy wykonując misje poboczne i podejmując się drobnych prac w świecie gry. Odpowiednia reputacja odblokuje nowe aktywności i kontrakty, a także umożliwi dostęp do niedostępnych wcześniej sprzedawców.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Data premiery jest nieznana.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami