Red Dead Redemption 2 - porównanie lokacji z odpowiednikami z poprzedniej części

Uwaga na możliwe spoilery.

Na mapie Red Dead Redemption 2 umieszczono lokacje pochodzące z poprzedniej części serii. Digital Foundry przygotowało materiał, w którym porównało nowe wersje obszarów z oryginałami.

Uwaga - możliwe spoilery!

Pod koniec kampanii fabularnej otrzymujemy dostęp do regionów na północnym Meksyku z pierwszej odsłony cyklu. Twórcy nie ograniczyli się do prostego przeniesienia obszarów - akcję gry osadzono 12 lat wcześniej, co pozwoliło pokazać te same tereny w odmienny sposób.

Zmiany związane są nie tylko z rozwojem cywilizacyjnym w wirtualnym świecie, ale i użytą przez deweloperów technologią. Lokacje wyglądają nieco inaczej - zastosowano ulepszone tekstury i animacje, a także wolumetryczne oświetlenie, które gwarantuje dokładniejsze wyczucie głębi.

Z bezpośredniego porównania różnych wersji obszarów wynika, że Rockstar zachował główne elementy regionów. Przykładowo na jednej z ulic Armadillo rozmieszczenie budynków jest takie samo. Obiekty ozdobiono jednak dodatkowymi przedmiotami, w tym skrzyniami i frontami sklepowymi.

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na PS4 i Xbox One. Na razie oficjalnie nie zapowiedziano wydania PC, choć pliki mobilnej aplikacji towarzyszącej sugerują, że produkcja zmierza na komputery osobiste.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami