Fani rozczarowani zapowiedzią mobilnego Diablo Immortal

Niektórzy uważają, że to żart primaaprilisowy.

Wczorajsza zapowiedź Diablo Immortal nie spotkała się z entuzjazmem fanów. Wiele osób wyraża swoje niezadowolenie faktem, że nowa odsłona słynnego cyklu to gra mobilna.

Rozczarowania przygotowaną przez Blizzard niespodzianką nie kryją użytkownicy forum Reddit. Na przykład jeden z graczy uważa, że prezentowanie produkcji jako istotnego wydarzenia w historii serii jest „kardynalnym grzechem”.

Miłośnicy diabelskiego uniwersum krytykowali ruch Blizzarda także w trakcie BlizzConu. Uczestnik sesji pytań i odpowiedzi zapytał prowadzących panel deweloperów, czy gra nie jest „spóźnionym żartem primaaprilisowym”.

Krytyczne podejście do Diablo Immortal widoczne jest również w serwisie YouTube. Opublikowany wczoraj zwiastun gry ma obecnie aż 203 tysiące negatywnych ocen, przy zaledwie 6,9 tysiącu „łapek” w górę.

W rozmowie z serwisem IGN starszy projektant cyklu - Wyatt Cheng - odpowiedział na uwagi fanów. Podkreślił, że słowo „mobilna” nie powinno być traktowane jako określenie pejoratywne. Zaznaczył, że dzisiejsze smartfony i tablety są na tyle mocne, by oferować rozgrywkę wysokiej jakości.

Odniósł się też do zarzutów, że produkcja jest lekko zmienioną wersją poprzedniego projektu odpowiedzialnego za tytuł studia NetEase - Endless of Gods. Stwierdził, że nowa gra powstaje od podstaw we współpracy z Blizzardem, więc nie może być mowy o klonie.

Diablo Immortal zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami