Assassin's Creed Odyssey - grobowce: Arkadia (Córy Atlasa, Wodospad Styksu)

Docieramy do grobowców i plądrujemy je.

Arkadia obfituje w wiele ciekawych i interesujących miejsc. Nie zabrakło tutaj także grobowców, czyli lokacji, gdzie w dosyć łatwy sposób możemy uzyskać dodatkowy punkt zdolności.

W Arkadii znajdują się dwa grobowce.

Jeśli nie możesz znaleźć poniższych grobowców, skorzystaj z naszej mapy, gdzie zaznaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca w regionie Arkadia.

Poniżej przedstawiliśmy opis przejścia grobowców:

Grobowiec Córy Atlasa

Wejdź do grobowca. W pomieszczeniu za palącym się zniczem zniszcz ścianę, spod której widać deski. Zejdź do schodach, przeskocz nad obaloną kolumną i przejdź przez dziurę w murze.

Skręć w lewo i idź korytarzem prosto. Dotrzesz do komnaty, w której:

  • przy ścianie, po lewej stronie, stoi starożytna stela (1),
  • przy ścianie, po prawej stronie, za dzbanami, stoi skrzynia ze skarbem (2),
  • pośrodku stoją regały (3).
179

Gdy dotkniesz stelę i wchłoniesz jeden punkt zdolności, wysuń środkowy regał i przejdź przez wyrwę w murze. Zejdź po schodach i zniszcz fragment ściany (4) znajdujący się po prawej stronie. W ten sposób dostaniesz się do pomieszczenia, gdzie stoi kufer ze skarbem. Uważaj na pułapki w podłodze.

180

Następnie zawróć i wyjdź z grobowca.

Grobowiec: Wodospad Styksu

Podobnie jak w innych tego typu lokacjach, by wejść w głąb grobowca, musisz zniszczyć ścianę w drugim pomieszczeniu. Gdy to zrobisz, wejdź do korytarza, a następnie skręć w prawo, a potem zejdź po schodach.

181

Na końcu korytarza, po lewej stronie, odnajdziesz starożytną stelę (5). Gdy - po dotknięciu jej - zdobędziesz punkt umiejętności, możesz zawrócić i opuścić grobowiec. Możesz też skorzystać z ukrytego przejścia, które znajduje się za regałem (6) w korytarzu prowadzącym do steli.

Wówczas skręć w lewo i idź wzdłuż korytarza. Po drodze zaglądaj do wnęk i zbieraj skarby (uważaj jednak na węże i pułapki). Dotrzesz do pomieszczenia z drewnianymi ścianami. Gdy odnajdziesz wyjście, idź dalej korytarzem, w którym znajdziesz skrzynię ze skarbem, a także - dalej, na jego końcu - regały. Przesuń je w lewo, by odblokować przejście. Następnie skręć w prawo i wyjdź z grobowca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami