Sony poinformowało, że w Japonii zamierza wydać model PS4 Pro wyposażony w dysk twardy o pojemności 2 TB. Nowa wersja konsoli zadebiutuje na tamtejszym rynku 21 listopada.

Przedstawiciele firmy podkreślili, że w Kraju Kwitnącej Wiśni urządzenie stanie się podstawowym wariantem sprzętu, zastępując dotychczasową edycję platformy (dzięki, Kotaku). Cenę ustalono na 44,98 tysięcy jenów, czyli około 1,5 tysiąca zł.

Na razie jednak nie jest jasne, czy nowy model PS4 Pro pojawi się na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Niewykluczone jednak, że w przyszłości ostatecznie trafi na rynki zachodnie, w tym do Polski.

01
W Japonii wraz z modelem PS4 Pro z dyskiem 2 TB pojawi się niedostępna w kraju nowa wersja kolorystyczna kontrolera

To nie pierwszy raz, gdy Sony przygotowało konsolę z dyskiem 2 TB. Taką samą pojemność oferowała wydana we wrześniu edycja kolekcjonerska, którą jednak wyprodukowano w zaledwie 50 tysiącach egzemplarzy, z czego w naszym kraju dostępnych było kilkaset.

Wersja PS4 Pro z większą ilością wolnego miejsca to najprawdopodobniej odpowiedź na ciągły wzrost rozmiarów nowych gier. Przykładowo Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar zajmuje około 100 GB.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.