Assassin's Creed Odyssey - Wyspy Piratów: misje poboczne Xenia

Zadania dodatkowe z mapami i skarbami: Jak dwie krople wody, Święta przysięga, Ta która włada morzami, Rzuć kośćmi, Bezcenny skarb.

Na Wyspy Piratów docieramy w trakcie kampanii fabularnej, a konkretnie podczas misji głównej o nazwie Wyspa nieszczęść.

Chociaż sam archipelag składa się z trzech wysp, Sefiros, Keos oraz Lestris, to najważniejsza wydaje się ta druga. Wynika to z prostego faktu, że przebywa na niej kapitan okolicznych piratów o imieniu Xenia.

To właśnie z nią związane jest wspomniane wcześniej zadanie główne. Wraz z postępami w fabule będziemy mogli jednak wypełniać dla Xenii osobne misje poboczne.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pierwsza część zadań dodatkowych została w poradniku opisana na stronie Wyspy Piratów: misje poboczne.

Misje poboczne opisane na bieżącej stronie:

  • Jak dwie krople wody
  • Święta przysięga
  • Ta, która włada morzami
  • Rzuć kośćmi

Jak dwie krople wody

Jest to pierwsze z zadań polegających na odnajdywaniu dla Xenii skarbów na podstawie dostarczonych przez nią map. Wszystkie mają podobny przebieg. Najpierw należy obejrzeć fragment mapy w sakwie (znajdują się w ekwipunku), następnie wybrać jedno z miejsc (tylko jedno jest prawidłowe), a następnie odnaleźć je w świecie gry i zdobyć skarb.

d112

W tym zadaniu naszym celem będzie zdobycie Złotego Pióra Ajaksa. Wskazuje je mapa z fragmentem Salaminy, a konkretnie jej południową częścią (A). Na miejscu znajdziesz latarnię morską, a w dzienniku pojawi się zadanie Rzekome miejsce ukrycia pióra. Przeszukaj latarnię, zwracając uwagę zwłaszcza na pojemnik z lewej (1).

Okaże się, że Pióro Ajaksa zniknęło. Porozmawiaj z człowiekiem stojącym przy latarni, a dowiesz się, że ukradł je złodziej przebywający w centrum wyspy. Jest nim Fobos ukrywający się w jaskini. Zabij go, przeszukaj ciało i po zdobyciu cennego przedmiotu wróć do Xenii.

Święta przysięga

Zadanie to pojawi się w dzienniku po wykonaniu poprzedniego o nazwie Jak dwie krople wody. Tym razem trzeba będzie odnaleźć macedońską bransoletę.

d113

Znajdziesz ją na południu Attyki (A). Zlokalizuj ślady znajdujące się nieopodal Świątyni Posejdona (1, 2), których w okolicy jest sporo. Na ich podstawie dotrzesz do miejsca z dwoma kłócącymi się mężczyznami na pobliskiej skarpie.

Okaże się, że ukradli bransoletę, a jeden z nich wrzucił ją do wody. Wskocz do niej, zanurkuj i podnieś ją z dna, po czym wróć do Xenii.

Ta, która włada morzami

Zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego o nazwie Święta Przysięga. Tym razem Xenia zleci zadanie odnalezienia Konchę Przypływów Trytona.

d114

Tym razem należy udać się do Macedonii na północy i zlokalizować podwodne wejście do jaskini (A). Dopłyń do samego jej końca, a w pomieszczeniu z drabiną prowadzącą na powierzchnię znajdziesz skrzynię (1) z poszukiwanym przedmiotem.

Do jaskini możesz się też dostać od strony lądu, lokalizując wejście z drabiną. Po odnalezieniu Konchy wróć z nią do Xenii, co zakończy bieżące zadanie.

Rzuć kośćmi

Zadanie możesz rozpocząć po wykonaniu poprzedniego o nazwie Ta, która włada morzami. Tym razem Xenia poprosi bohatera, aby dotarł do kupca Autolykosa, który ją oszukał i odzyskał od niego mapy z dwoma kolejnymi skarbami.

d115

Kupiec przebywa w porcie w Argolidzie (A). Udaj się do niego, zniszcz mu kilka waz, dzięki czemu powie, że ukrywa mapy w swoim domu. Wystarczy się do niego zakraść i wykraść je z kufra (1).

W tym momencie w dzienniku pojawią się dwa kolejne zadania związane z następnymi skarbami. Chodzi o Lirę Apollina i fletnię Pana - w ekwipunku ponownie znajdziesz mapy z miejscami, gdzie można je znaleźć.

d116

Fletnia Pana - znajduje się w północnej części Attyki, a konkretnie w Jaskini Pana (B). Po dotarciu do jej wnętrza należy zlokalizować skarbiec, gdzie znajdziesz poszukiwany przedmiot.

d117

Lira Apollina - znajdziesz ją w północnej części wyspy Eubea (C), a konkretnie w świątyni Apollina. Leży na jednej z płyt (3) przy skrzyni.

Po zdobyciu obydwu przedmiotów wróć do Xenii, co zakończy bieżącą misję i zapewni dostęp do kolejnej o nazwie Bezcenny skarb.

Ciąg dalszy wkrótce.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami