Assassin's Creed Odyssey - Wybieram życie aktora, Muza dla moich uszu

Misje główne (rozdział Opinia publiczna): Arystofanes, Tespis, Andras, Aikaterina, Czciciel Reksenor zwany Ręką.

W poprzednim rozdziale o nazwie Powstanie główny bohater musiał wydostać się z więzienia, podczas wykonywania misji Odsiadka.

Został w nim zamknięty przez Kleona oraz swojego brata lub siostrę (w zależności od tego, kim gramy).

Po uwolnieniu się z celi bohater dociera do domu Peryklesa, gdzie przebywają jego przyjaciele - Sokrates, Barnabas i Alcybiades, którzy planują pokonać Kleona zdobywającego coraz większą władzę w mieście.

Aby to uczynić trzeba wykonać kilka misji głównych. Na bieżącej stronie zostały opisane następujące zadania:

  • Wybieram życie aktora
  • Muza dla moich uszu

Wybieram życie aktora

Zadanie rozpoczynasz w domu Peryklesa (A) po przeprowadzeniu rozmowy z Arystofanasem. Dowiesz się od niego, że jutro wystawia ważną, polityczną sztukę i trzeba dopilnować, aby pojawił się na niej główny aktor Tespis.

100

Najpierw udaj się do jego domu na północy Aten (B). Okaże się, że w środku jest żołnierz, który zdradzi, że aktor przebywa w pobliskiej tawernie. Na koniec możesz puścić strażnika wolno, zwerbować go lub zabić.

Po zdobyciu informacji udaj się do tawerny, gdzie znajdziesz Tespisa (1) pijącego z Andrasem (2), który nie będzie chciał go puścić. Możesz stanąć z nim do walki lub spróbować się dogadać i zapłacić mu (sprawę załatwi tylko 600 drachm).

Po załatwieniu sprawy weź Tespisa na barki i zanieś go do domu. Aktor poprosi o wykonanie kolejnego zadania o nazwie Muza dla moich uszu. Jeśli próbowałeś zapłacić Andrasowi 300 drachm, to spotkasz go przy wyjściu z domu aktora i będziesz musiał rozprawić się z nim oraz jego ludźmi.

Muza dla moich uszu

Zadanie rozpoczynasz w domu Tespisa (A), po tym jak go tam odprowadzisz w ramach misji o nazwie Wybieram życie aktora. Aktor poprosi, abyś przyprowadził do niego dziewczynę o imieniu Aikaterina - znajdziesz ją na zachodzie (B).

101

Na miejscu okaże się, że dziewczyna nie może udać się do Tespisa, ponieważ kategorycznie zabronił tego jeden z lokalnych dowódców - Reksenor, który jest także jednym z Czcicieli. Znajdziesz go w forcie (1) nieopodal domu Aikateriny.

Po rozpoczęciu walki dobrze jest go zwabić na jakiś pobliski dach, gdzie będziesz mógł po kolei eliminować wspinających się żołnierzy i kontynuować walkę z Reksenorem. Po jego pokonaniu potwierdź zabójstwo i wróć do dziewczyny. Na koniec będziesz mógł nawiązać z nią romans.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami