Assassin's Creed Odyssey - Powstaniemy

Misja główna (rozdział Bitwa pod Amfipolis): bitwa w Macedonii i walka z Kleonem.

W poprzednim rozdziale o nazwie Opinia publiczna pomagaliśmy Sokratesowi oraz innym znajomym przeszkodzić Kleonowi w realizacji swoich politycznych celów, w których pragnął siłą powiększyć swoją władzę.

W ramach zadań Wybieram życie aktora oraz Muza dla moich uszu pomagaliśmy Arystafenowi powrócić do formy kluczowemu aktorowi wystawianej sztuki, czyli Tespisowi.

W kolejnych misjach, czyli Odkrywając prawdę i Rycerze pomagaliśmy z kolei Sokratesowi zdobyć dowody obciążające Kleona, które mógł wykorzystać w trakcie swojej przemowy do Ateńczyków.

Bieżący rozdział, czyli Bitwa pod Amfipolis, składa się tylko z jednej misji, podczas której w końcu będziemy mogli dobrać się do Kleona.

Powstaniemy

Zadanie rozpocznie się automatycznie po zakończeniu narady z Sofoklesem w ramach misji o nazwie Rycerze. Kolejnym celem będzie udanie się na północ, do regionu o nazwie Macedonia i spotkanie się z Brazydasem (A) w Amfipolis.

105

Po zakończonej rozmowie wyrusz z nim na pobliską plażę, gdzie wylądowali Ateńczycy. Po odparciu pierwszego oddziału rusz przed siebie, gdzie rozpocznie się klasyczna bitwa, w której eliminuj ateńskich żołnierzy (1).

W pewnej chwili walka zostanie przerwana przez Aleksiosa lub Kassandrą, w zależności od tego, kim jest główna postać. Dojdzie do scenki, w której uśmiercony zostanie Brazydas, a Kleon po postrzeleniu brata lub siostry głównej postaci, zacznie uciekać.

106

Rzuć się za nim w pogoń i kontynuuj, aż dotrzesz na plażę, gdzie go spotkasz (2). Rozpocznij otwartą walkę, w której postaraj się szybko rozprawić z przeciwnikiem.

Nie powinno to być szczególnie trudne, ponieważ Kleon nie jest zbyt wymagającym przeciwnikiem. Na koniec rozpocznie się scenka, po której podejmij decyzję o sposobie pozbawienia Kleona życia. Po pozbyciu się Czciciela zadanie i cały rozdział się zakończą.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami