Assassin's Creed Odyssey - Odsiadka

Misja główna (rozdział Powstanie), w którym wydostajemy się z więzienia i docieramy do Sokratesa (zadanie Opór).

W poprzednim rozdziale o nazwie Król Czcicieli bohater spotkał się z dwoma królami Sparty, gdzie okazało się, że jeden z nich - Pauzaniasz, należy do Czcicieli. Po jego wyeliminowaniu dochodzi do bitwy pod Pylos.

W jej trakcie masz pomóc wojskom spartańskim rozprawić się z Ateńczykami i ułatwić przejęcie kontroli nad regionem.

Podczas starcia na polu bitwy pojawia się brat lub siostra głównej postaci (w zależności od tego kim gramy) i dochodzi do bratobójczego pojedynku. Po jego zakończeniu należy zdecydować o tym, jak potraktujemy członka naszej rodziny.

Finał okazuje się dość nieoczekiwany, ponieważ na główną postać upada drzewo. W tym momencie automatycznie rozpoczynamy kolejny rozdział o nazwie Powstanie i jedyną misję z nim związaną.

Odsiadka

Po zakończeniu walki z bratem lub siostrą nieoczekiwanie tracimy przytomność, a po przebudzeniu lądujemy w więzieniu.

099

Początkowo czeka nas kilka rozmów z osobami, które nas pojmały, to znaczy z bratem lub siostrą oraz Kleonem (1). Wybierane w trakcie dialogów kwestie dialogowe mają wpływ na zakończenie gry. Jeśli przekonasz brata/siostrę, że jest manipulowany/manipulowana przez Czcicieli, to przybliżysz się do dobrego zakończenia.

Po zakończeniu rozmów do celi wkroczy kilku strażników, z którymi musisz się uporać podczas walki na pięści. Po zakończeniu walki do środka wpadnie Sokrates z Barnabasem. Po rozmowie z nimi wystarczy udać się do miejsca pobytu Sokratesa i Barnabasa (dom Peryklesa na zachodzie Aten) i porozmawiać z nimi, co zakończy bardzo krótką misję o nazwie Opór i jednocześnie spowoduje ukończenie bieżącego rozdziału.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami