Assassin's Creed Odyssey - Odkrywając prawdę, Rycerze

Misje główne (rozdział Opinia publiczna): Sokrates, Kleon, dowody, Felos, przemowa.

Poniżej opisujemy misje główne wchodzące w skład rozdziału Opinia publiczna. Przypominamy, że rozpoczyna się go automatycznie po ucieczce z więzienia oraz dotarcia do domu Peryklesa w ramach misji głównych o nazwie Odsiadka oraz Opór.

Głównym celem rozdziału jest wykonanie kilku misji na polecenie Sokratesa oraz innych przyjaciół głównego bohatera.

Dzięki nim zostanie osłabiona władza Kleona, który pragnie siłą zagarnąć władzę, doprowadzając do rzezi niewinnych ludzi.

Zadania główne opisane na bieżącej stronie:

  • Odkrywając prawdę
  • Rycerze

Odkrywając prawdę

Zadania to rozpoczynasz po rozmowie z Sokratesem w domu Peryklesa (A). Filozof poprosi, abyś zdobył dowody obciążające Kleona, dzięki którym uda się otworzyć ludziom oczy na jego rzeczywiste metody działania.

102

Okazuje się, że kryjówka Kleona znajduje się w pobliżu Akropolu (B). Jest to miejsce silnie strzeżone przez wartowników. Warto jednak skorzystać z Ikarosa, aby odkryć, że należy dotrzeć do domu (1) stojącego przy kamiennych murach.

Najłatwiej wspiąć się na nie i niepostrzeżenie wejść do środka korzystając z bocznego wejścia (2). W środku musisz sprawdzić trzy dowody: łopatę opartą o drewnianą ściankę, ślady błota przy bocznym wyjściu oraz list do Kleona, który znajdziesz w pokoju wychodzącym na główny dziedziniec. Na podstawie dowodów namierzysz skrzynię w ogrodzie (3).

103

Aby się do niej dostać musisz zdobyć klucz od Felosa. Mężczyzna przechadza się przy świątyni (4). Najlepiej podejść do niego od strony muru (5), poczekać, aż wokół nie będzie zbyt wielu strażników i wtedy szybko zaatakować.

Po wyeliminowaniu rywala przeszukaj jego ciało i podnieś klucz, którym otwórz skrzynię w ogrodzie. Ze zdobytymi dowodami udaj się do Sokratesa czekającego na Pnyksie (C). Możesz wziąć z nim udział w dialogu, który ma pokazać ludziom niegodziwości Kleona.

Rycerze

Po zakończeniu przemowy Sokratesa na Pnyksie spotkaj się z nim ponownie w domu Peryklesa.

104

Rozpocznie to naradę, w trakcie której okaże się, że Kleon szykuje się do bitwy, w której stanie do walki przeciwko Spartiatom.

Pod koniec rozmowy możesz zdecydować czy opowiesz się za zabiciem Kleona czy udzieleniu pomocy Brazydiasowi podczas bitwy. Nie będzie to jednak miało większego znaczenia. Po zakończeniu dialogu misja i rozdział się zakończą.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami