Assassin's Creed Odyssey - Krwawa uczta, Bitwa pod Pylos

Misje główne (rozdział Król Czciceli): zabijamy Pauzaniasza i walczymy Dejmonem/Dejmonią.

Po zakończeniu rozdziału o nazwie Pomaluj to na czerwono, w której bohater pomógł zdobyć Sparcie panowanie nad Beocją i spotkał się ze Stentorem, w końcu przyjdzie czas na odwiedziny spartańskich królów.

Po raz pierwszy spotkałeś ich w ramach misji głównej o nazwie Królowie Sparty.

Chociaż razem z matką bohater nie był mile widziany, to królowie obiecali przywrócenie czci oraz mieszkania, jeśli główna postać spełni ich prośby.

Chodziło o wygranie na igrzyskach olimpijskich oraz zdobycie dla Sparty Beocji.

Krwawa uczta

Po dokonaniu tego udaj się do pałacu (A), gdzie na bohatera czeka Myrrine.

097

Porozmawiaj z nią, a po chwili znajdziecie się w sali królewskiej, gdzie dojdzie do spotkania z Archodamosem (1) i Pauzaniaszem (2). W pewnej chwili będziesz musiał wskazać, który z nich jest Czcicielem.

Informacje na ten temat mogłeś zdobyć od Lagosa w misji Sędzia, przysięgli i kat. Winny jest Pauzaniasz i po rozmowie będziesz musiał go zabić.

Jeśli wskazałeś właśnie Pauzaniasza, to spotkasz go na trakcie z małą obstawą. Jeżeli wskazałeś Archodamosa, to będzie przebywał w swojej willi z dużą ilością wojska, a dodatkowo na bohatera zostaną nasłani najemnicy.

Bez względu na podjętą wcześniej decyzję zadanie zakończy się wraz ze śmiercią Pauzaniasza i rozmowie z matką (w jej trakcie możesz zdecydować czy zabijesz czy postarasz się nawrócić brata/siostrę) i Brazydiasem.

Bitwa pod Pylos

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego o nazwie Krwawa uczta. Po zabiciu Pauzaniasza trzeba będzie odszukać Dajmona lub Dajmonię (w zależności od płci bohatera) i stanąć z nim/nią do walki.

098

Najpierw udaj się po Pylos w Meseni (A) i porozmawiaj ze spartańskim oficerem, po czym rozpocznie się bitwa. W pierwszej kolejności eliminuj wrogich żołnierzy i kontynuuj w ten sposób, aż dojdzie do walki z Dejmonem/Dejmonią (1).

W tym starciu najważniejsza jest cierpliwość i rozwaga. Skup się przede wszystkim na unikaniu wszystkich wrogich ataków (ich wachlarz jest spory), w tym obszarowych. Dopiero kiedy jesteś pewien, że możesz zadać cios, wyprowadzaj je (możesz również ostrzeliwać wroga z dystansu). Możesz też spróbować spychać rywala w palący się okręg znajdujący się wokół areny.

Na samym końcu rywal zostanie przygnieciony przez drzewo. Musisz teraz zdecydować czy zechcesz mu pomóc i ocieplić wzajemne relacje czy też nie pomagać, co pogorszy sytuację między rodzeństwem. W tym momencie misja i rozdział się zakończą.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami