Ścieżkę dźwiękową Red Dead Redemption 2 przygotowało ponad 110 artystów

Muzyka Dzikiego Zachodu.

Studio Rockstar ujawniło szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej Red Dead Redemption 2. Nad soundtrackiem - składającym się wyłącznie z utworów stworzonych na potrzeby tytułu - pracowało łącznie ponad 110 artystów.

Gra oferuje „interaktywny i dynamiczny podkład muzyczny” przygotowany przez Woody'ego Jacksona, którego twórczość można było usłyszeć na przykład w GTA 5 i L.A. Noire. Wspomagany był przez raperów The Alchemist i Oh No oraz rockowy zespół Tangerine Dream.

Za aranżację części ścieżki dźwiękowej odpowiadał Jeff Silverman, a dodatkowe piosenki dostarczyli między innymi Colin Stetson (film „Dziedzictwo. Hereditary”), David Ralickie (serial „Synowie Anarchii”) i Gabe Witcher („Detektyw”). Do tego Arca (współpracujący z Kanye Westem) i Jon Theodore (perkusista Queens of the Stone Age).

Sekcje wokalne wyprodukował zaś Daniel Lanois - zdobywca nagrody Grammy zaangażowany w powstanie albumów Boba Dylana, Neila Younga i Williego Nelsona. Poza tym zaśpiewali tacy wokaliści, jak D'Angelo, Nas, Rhiannon Giddens i Josh Hommie.

Przedstawiciele Rockstara jednocześnie poinformowali, że ścieżka dźwiękowa doczeka się wydania w formie samodzielnego albumu. Więcej informacji na ten temat deweloperzy ujawnią jednak w późniejszym terminie.

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami