Red Dead Redemption 2 - wszystkie rzadkie i unikatowe bronie

Jak zdobyć specjalną broń.

Arsenał w Red Dead Redemption 2 jest całkiem spory, jak na realia Dzikiego Zachodu. Opisaliśmy już najlepsze bronie w RDR 2, ale tutaj chcemy skupić się na innych, wyjątkowych rodzajach broni.

Twórcy przygotowali bowiem kilkanaście specjalnych rodzajów uzbrojenia, których nie można kupić w sklepie. Wyróżniają się często nie statystykami, a raczej wyglądem.

Bronie rewolwerowców

Na początku opiszemy cztery bronie, które możemy zdobyć, jeśli wykonamy zadania związane z poszukiwaniem słynnych bandytów. Wątek ten rozpoczynamy na początku 2 rozdziału w saloonie w miasteczku Valentine, rozmawiając z pisarzem przy barze.

Żeby zacząć szukać danego rewolwerowca, wystarczy przyjrzeć się jego zdjęciu z ekwipunku.

Pistolet Midnighta

Tę broń możemy zdobyć udając się na poszukiwanie jednego z legendarnych rewolwerowców - to Billy Midnight. Kiedy go zabijemy, otrzymamy rzadki pistolet Mauser ze złotymi ozdobami. Cechuje się dużą szybkostrzelnością, ale i celnością. Obrażenia nie są jednak szczególnie duże.

Rewolwer Flaco

Kolejna broń, którą otrzymamy po spotkaniu ze słynnym rewolwerowcem. Tym razem to Flaco Hernandez. Jego rewolwer nie jest zbyt potężny, ale to dobra alternatywa dla naszego startowego wyposażenia. Musimy jednak zabić Flaco, by zdobyć tę broń.

Rewolwer Callowaya

Kolejny rewolwer, jaki można zdobyć pokonując słynnego bandytę. Porządny, choć nie najlepszy w grze. Jest jednak pięknie zdobiony - ma nawet logo szkoły z gry Bully, za którą także odpowiada Rockstar.

Rewolver Grangera

Emmet Granger także pozostawia po sobie rewolwer, kiedy go zlikwidujemy. Niestety, to broń warta zachodu tylko dla kolekcjonerów - nie jest nawet tak dobra, jak broń Flaco Hernandeza.

grangersrev

Rzadkie bronie

Przygotowano też sporo unikatowych broni, które nie są związane z rewolwerowcami. Można je po prostu znaleźć w świecie gry lub zdobyć w trakcie konkretnych misji.

Rewolwer dwutaktowy i kamienny toporek

Obydwie te bronie można zdobyć poprzez wykonanie wyzwań w GTA Online. Toporek otrzymamy po serii zleceń od Maude Eccles, a rewolwer zdobędziemy odczytując w mailu wiadomość wysłaną z adresu vanderlinde@eyefind.com - nakieruje nas na skrzynkę z rewolwerem, z którego następnie musimy wymierzyć 25 headshotów.

Rzadki karabin z zamkiem obrotowym

Świetny karabin snajperski, którzy otrzymamy za darmo na końcu misji Magicy dla sportu. Jeden z bandytów, który porwał twojego towarzysza, nosi tę broń przy sobie. Musisz więc koniecznie pamiętać o przeszukaniu ciał, gdyż karabin nie wskoczy sam do twojego ekwipunku.

Rzadka dubeltówka

Tę broń musimy odebrać niewinnemu samotnikowi, który mieszka w chatce na uboczu, na północny-wschód od Annesburga. Mężczyznę trzeba niestety zabić, a następnie ograbić jego ciało. Poniżej mapka z dokładną lokacją:

dubelrdr

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Starożytny Tomahawk

Ten tomahawk znajdziemy w obszarze Calumet Ravine na północy mapy, nad lokacją Wapiti Indian Reservation. Broń jest wbita w drewniany cel do ćwiczenia celności.

Toporek Łowcy

Tę broń znajdziemy na południe od litery k w nazwie Window Rock na mapie. Nieco na północ od torów kolejowych - jest tam jeden budynek. Po jego prawej stronie znajduje się pień ściętego drzewa, w którym znajdziemy toporek.

Topór Wikingów

Broń do walki wręcz, ale i do rzucania - zastępuje tomahawk. Pięknie wykonana, ze skórzanymi elementami i nordyckimi zdobieniami. Znajdziemy go w grobowcu na północnym-zachodzie od Annesburga, za rzeką.

Złamany Miecz Piracki

Kolejna broń do walki wręcz. Znajduje się w rozbitej łodzi na jednej z wysp obok Saint Denis, na południe od mostu kolejowego.

rdr2pirat

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami