Talizmany i ozdoby to dodatki, które możemy doczepić do różnych elementów ubioru. To jednak nie tylko kosmetyczne świecidełka, a przedmioty zmieniające statystyki bohatera.

Przedmioty te możemy wytworzyć tylko u pasera. Poniżej wskażemy, gdzie znaleźć takich kupców, a także opiszemy wszystkie talizmany i ozdoby, z wymienieniem składników.

Gdzie jest paser

Pasera w Red Dead Redemption 2 możemy odblokować w rozdziale 2. Musimy wykonać drugą z kolei misję z Hoseą - pierwsza to polowanie, a druga to kradzież dyliżansu. Właśnie po tej kradzieży, paser jest dostępny w Emerald Station na wschodzie.

Pasera znajdziemy także na bazarze w mieście Saint Denis.

mapapaserzy

Mapę możecie też otworzyć w nowym oknie lub pobrać na dysk.

Paser oczywiście nie tylko wytworzy dla nas wymienione wyżej przedmioty. Tylko u niego możemy sprzedać biżuterię - zegarki, pierścienie, klamry od pasów i inne (często nielegalnie pozyskane) dobra.

Talizmany

Wymienimy tutaj efekty oraz składniki potrzebne do wytworzenia talizmanów w RDR 2. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jakie zasoby możecie śmiało sprzedawać, a jakie zachować na tworzenie talizmanów.

Talizman z zęba aligatora - zmniejsza szybkość wyczerpywania się rdzenia Zabójczej precyzji o 10%. Składniki: 1x klasyczne kajdanki z wojny secesyjnej, 1 złota składana bransoletka, 1 ząb legendarnego aligatora.

Talizman z pazura niedźwiedzia - zmniejsza szybkość wyczerpywania się rdzenia zdrowia o 10%. Składniki: 1 srebrna bransoleta z łańcuszka, 1 kawałek kwarcu, 1 pazur legendarnego niedźwiedzia.

Talizman z kła dzika - zmniejsza szybkość wyczerpywania się rdzenia wytrzymałości konia i zdrowia konia o 10%. Składniki: 1 złoty kolczyk, 1 kobaltowe, skrzemieniałe drewno, 1 kieł legendarnego dzika.

Talizman z rogu bizona - zmniejsza szybkość wyczerpywania się rdzenia wytrzymałości o 10%. Składniki: 1 kawałek skorupki słuchatki, 1 srebrny kolczyk, 1 róg legendarnego bizona.

Talizman ze szpona kruka - spowalnia szybkość pogarszania się stanu broni o 20%. Składniki: 1 stary mosiężny kompas.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_31_13_51_32

Ozdoby

W przypadku ozdób, nie wypisujemy składników - w każdym wypadku jest to bowiem 1 przedmiot, który zawarty jest w nazwie każdej z ozdób. Przykładowo, ozdobę z kła kojota tworzymy z jednego kła kojota.

 • Ozdoba z zęba bobra - trwale opóźnia proces rozkładania zwierząt przewożonych na koniu.
 • Ozdoba z poroża samca jelenia - otrzymujesz lepsze elementy po skórowaniu zwierząt.
 • Ozdoba z kła pumy - trwale zwiększa przyrost doświadczenia wytrzymałości o 10%.
 • Ozdoba z kła kojota - trwale zwiększa przyrost doświadczenia Zabójczej precyzji o 10%.
 • Ozdoba z poroża wapiti - zwiększa ilość rabowanych pieniędzy o 10%.
 • Ozdoba z pazura lisa - wydłuża czas Sokolego oka o 5%.
 • Ozdoba z łapy lwa - trwale zwiększa przyrost doświadczenia wytrzymałości o 10%.
 • Ozdoba z poroża łosia - trwale zwiększa przyrost doświadczenia zdrowia o 10%.
 • Ozdoba z oka pantery - trwale zmniejsza szybkość wyczerpywania się paska Zabójczej precyzji o 10% przez 3 sekundy po aktywacji.
 • Ozdoba z rogu widłoroga - zwierzęta przewożone na koniu się nie psują.
 • Ozdoba z rogu barana - zwiększa dwukrotnie ilość zbieranego tymianka, oregano i mięty.
 • Ozdoba z serca wilka - pozwala wypić dwa razy więcej alkoholu przed negatywnymi skutkami picia.
 • Ozdoba z rogu bizona Tatanka - trwale zmniejsza obrażenia otrzymywane w walce wręcz o 10%.

Ozdoby oraz talizmany należy oczywiście dostosować do naszego stylu gry. Zawsze warto mieć ich więcej i wymieniać w zależności od tego, co chcemy robić. Pieniądze na tworzenie gadżetów tego typu można zdobyć choćby przez znalezienie skarbu Jacka Halla.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama