Red Dead Redemption 2 - pojedynek rewolwerowy: jak wygrać, sterowanie, wskazówki

Pojedynki strzelców w misjach pobocznych i innych aktywnościach.

W Red Dead Redemption 2 co najmniej kilkukrotnie staniesz przed potrzebą stoczenia pojedynku. To typowe, kowbojskie starcie, znane chociażby z filmów - przeciwnicy stają naprzeciwko siebie, z rękami gotowymi do sięgnięcia po rewolwer. Szybsza dłoń wygrywa.

Warto nauczyć się, jak toczyć pojedynki w grze, bo przyda się to do niektórych misji pobocznych, a w związku z tym - zagwarantuje zdobycie unikalnego ekwipunku. Tak jest w przypadku misji o rewolwerowcach, których finałowym - i głównym - punktem jest zawsze pojedynek.

Sterowanie

Sposób toczenia pojedynków zmienił się w znacznym stopniu w porównaniu do pierwszej części serii. Nie ma już oznaczania miejsc strzału jeszcze zanim sięgniemy po broń. Zamiast tego uproszczono nieco sterowanie, choć nie oznacza to, że łatwiej toczy się pojedynki.

Podczas potyczek użyjemy tylko jednego przycisku oraz prawego analoga. Postać stoi w miejscu, więc nie możemy się poruszać. Nie ma też możliwości zrobienia uniku.

  • R2/RB - wypełnianie wskaźnika w pierwszej fazie oraz strzał w ostatniej fazie
  • Prawy analog - celowanie

Jak toczyć pojedynek oraz jak go wygrać

Jak zapewne zauważyłeś czytając poprzedni podpunkt, pojedynek podzielono na fazy. W pierwszej fazie musisz lekko nacisnąć i przytrzymać R2/RT. Obserwuj, jak wypełnia się wskaźnik w prawej dolnej części ekranu (oznaczony gwiazdką).

poj11

Druga faza to celowanie i strzał. Naciśnij do końca R2/RT, a Arthur wyjmie broń z kabury. Obraz zmieni nieco barwę, włączy się zwolnione tempo, a na środku ekranu pojawi się celownik. Użyj prawego analoga, by ustawić go w odpowiednim miejscu i natychmiast ponownie naciśnij R2/RT. Liczy się szybkość!

poj22

Wskazówki:

  • Im więcej wskaźnika wypełnisz przed oddaniem strzału, tym lepiej - otrzymasz wtedy więcej czasu w drugiej fazie, kiedy włącza się spowolnione tempo
  • Nie musisz zabijać swojego przeciwnika. Dla rewolwerowca o wiele bardziej upokarzające jest rozbrojenie. Aby to zrobić, strzel w okolice dłoni
  • W misjach (nawet pobocznych) pojedynek możesz powtórzyć zaraz po porażce, więc nie musisz się spieszyć z nauką. Inaczej jest w przypadku losowych spotkań - gdy postać niezależna wyzwie cię na pojedynek, nie cofniesz przegranej i utracisz nieco Honoru
  • Jeżeli widzisz, że przeciwnik cię wyprzedza (np. w fazie wypełniania wskaźnika), bo sięga już po broń, działaj szybko - przyciśnij R2/RB mocniej i przejdź do strzału

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami