Assassin's Creed Odyssey - blisko połowę kopii sprzedano w dystrybucji cyfrowej

Produkcja przewyższyła oczekiwania wydawcy.

Ubisoft opublikował raport finansowy za drugi kwartał i pierwszą połowę bieżącego roku fiskalnego. W dokumencie ujawniono, że blisko połowę kopii Assassin's Creed Odyssey sprzedano w dystrybucji cyfrowej.

Firma poinformowała, że 45 procent egzemplarzy tegorocznej odsłony cyklu o zabójcach w kapturach kupiono w wersji elektronicznej. Konkretnych liczb nie przedstawiono, choć zaznaczono, że osiągnięte wyniki przekroczyły oczekiwania wydawcy.

Spółka ma nadzieję na zwiększenie sprzedaży. Szacuje, że do końca bieżącego roku fiskalnego - kończącego się w marcu 2019 - Assassin's Creed Odyssey, The Crew 2 i The Division 2 znajdą łącznie 19 milionów nabywców (dzięki, GamingBolt).

Zobacz też: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Oznajmiono także, że dobrze radzą sobie starsze produkcje nastawione na zmagania sieciowe. W strzelance Rainbow Six Siege liczba użytkowników wynosi obecnie 40 milionów, zaś w For Honor zarejestrowano dotychczas 15 milionów kont.

Rezultaty przełożyły się na wyniki finansowe. W pierwszym półroczu przychody Ubisoftu wyniosły 746 milionów euro, czyli o 60 proc. więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej. Warto zaznaczyć, że 519 milionów euro z tej kwoty wygenerowała dystrybucja cyfrowa.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami