Sprzedaż PS4 przekroczyła 86 milionów egzemplarzy

Wzrosła też liczba subskrypcji PS Plus.

W najnowszym raporcie finansowym Sony poinformowało, że od dnia debiutu sprzedano 86,1 miliona egzemplarzy PS4. Firma prognozuje, że do końca bieżącego roku sprzęt rozejdzie się łącznie w liczbie 100 milionów sztuk.

Warto zaznaczyć że w samym minionym kwartale - zakończonym 30 września - klienci kupili 3,9 miliona konsol, czyli o 300 tysięcy mniej niż dwanaście miesięcy wcześniej. Koncern szacuje, że do końca tego roku fiskalnego urządzenie znajdzie 17,5 miliona nabywców (dzięki, VG247).

Tak jak sprzęt, dobrze poradziło sobie oprogramowanie. W omawianym okresie sprzedano 75,1 mln gier - o 5,4 mln więcej niż rok temu. Co ciekawe, 28 proc. tytułów to pełne produkcje, które rozeszły się drogą cyfrową. Do tego wzrost liczby subskrypcji PS Plus do 34,3 mln.

01
PS4 znajduje kolejnych nabywców

Powyższe wyniki przełożyły się na finanse. W drugim kwartale dział Sony odpowiedzialny za interaktywną rozrywkę wygenerował 550,1 miliarda jenów przychodu oraz 90,6 miliarda jenów dochodu, co jest wzrostem względem poprzednich dwunastu miesięcy.

Koncern zrewidował też prognozowane rezultaty na cały rok fiskalny. Szacuje, że gałąź firmy związana z grami przyniesie 2,35 mld jenów przychodów, czyli o 8 proc. więcej niż zakładano dotychczas - analitycy uważają, że uda się to osiągnąć dzięki większej liczbie sprzedanych tytułów, PS4 i abonamentu PS Plus.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami