Red Dead Redemption 2 trafi na PC w kwietniu - uważa analityk Michael Pachter

Twierdzi, że w planach są też wersje na nowe konsole.

Studio Rockstar na razie nie zapowiedzieło Red Dead Redemption 2 w wersji PC, ale analityk branżowy Michael Pachter uważa, że wirtualny western ostatecznie trafi na wspomnianą platformę.

W rozmowie z serwisem GamingBolt ekspert z firmy Wedbush Morgan stwierdził, że produkcja na komputerach osobistych zadebiutuje najprawdopodobniej w kwietniu. Przyznał jednak, że nie wie, dlaczego deweloperom tyle czasu zajmuje przygotowanie nowej edycji.

Warto zaznaczyć, że wzmianki dotyczące wydania PC znalazły się w mobilnej aplikacji współpracującej z Red Dead Redemption 2. Internauci odkryli między innymi odniesienia do gogli Oculus Rift i opcji graficznych od firmy Nvidia.

Natomiast Pachter jest przekonany, że osadzona na Dzikim Zachodzie gra w przyszłości ukaże się również na konsolach nowej generacji, czyli PS5 oraz Xbox Scarlett, gdy urządzenia pojawią się już w sprzedaży.

Oczywiście wypowiedź amerykańskiego analityka to jedynie prognozy, choć podparte działaniami studia Rockstar wobec GTA 5. Tytuł w 2013 roku zawitał na PS3 i X360, rok później na PS4 i Xbox One, a w 2015 na PC.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało w miniony piątek i w pierwszy weekend obecności na rynku wygenerowało 725 milionów dolarów przychodu. Tym samym stało się drugim najlepiej sprzedającym się (w okresie premiery) produktem rozrywkowym w historii.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami