Red Dead Redemption 2 - jak zapisać grę, save manualny

Nie tylko spanie.

Tracenie postępów boli w każdej grze, także w RDR 2. Dlatego zapisywanie stanu rozgrywki jest ważne. Co ciekawe, Red Dead Redemption 2 nie tłumaczy nam zbyt dobrze, że istnieją różne sposoby na zrobienie save'a.

Poniżej wyjaśniamy zwięźle, jak zapisać stan gry.

Spanie

Poza automatycznymi zapisami, które następują co jakiś czas albo w najważniejszych momentach misji, grę możemy zapisać poprzez spanie w łóżku. Gra wyjaśnia to dosyć wcześnie.

Nie musimy spać w obozie, choć tutaj taki odpoczynek jest darmowy. Stan gry w ten sposób można też jednak zapisać w hotelach, praktycznie w dowolnym mieście.

Spać można też w obozowisku, w dowolnym miejscu świata - o ile oddalone jest od terenów zabudowanych. Wystarczy wybrać zestaw obozowy z menu przedmiotów i rozbić je, a następnie wybrać opcję snu.

Można też wcisnąć trójkąt/Y, by przykucnąć i zacząć odpoczywać, a następnie wybrać opcję Rozbij obóz.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_30_08_26_36

Ręczny zapis stanu gry

Red Dead Redemption 2 pozwala też wykonać ręczny zapis gry w dowolnym momencie, także w miastach, bez konieczności spania. To opcja nieco ukryta, ponieważ gra nie instruuje, że można tak zapisać grę.

Save tego typu jest jednak bardzo prosty. Wystarczy otworzyć menu gry i wybrać opcję Tryb Fabularny. Tutaj jednym z okien do wyboru jest właśnie przycisk Zapisz grę.

Wybieramy więc tę opcję, a następnie pole zapisu - możemy tworzyć wiele save'ów, wedle potrzeb.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_30_08_14_44

To przydatne, kiedy chcemy poeksperymentować. Czy uda się obrabować dyliżans za pomocą dynamitu? Zapisz grę ręcznie i sprawdź. Jeżeli coś pójdzie nie tak, zawsze można wrócić do konkretnego save'a.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami