Sprzedano już więcej egzemplarzy Nintendo Switch niż konsoli GameCube do końca jej produkcji (2001-2007).

1
Sprzedaż konsol Nintendo

Switch może pochwalić się już wynikiem 22,86 mln sprzedanych sztuk - poinformowało Nintendo w raporcie finansowym. Końcowy wynik GameCube'a to 21,74 mln.

To kolejny próg związany z popularnością nowej konsoli firmy, która - jak twierdzi Nintendo - „nie traciła na popularności” od kwietnia do końca września. W tym okresie sprzedaż konsoli wzrosła nawet o prawie 4 procent w stosunku do 2017 roku.

Choć Switch przegonił już GameCube'a i Wii U (niecałe 14 mln sprzedanych egzemplarzy), to konsoli wciąż daleko do najlepiej sprzedających się platform w historii japońskiego producenta. Wii może się pochwalić wynikiem 101 milionów egzemplarzy, Nintendo 64 to prawie 33 miliony, a SNES i NES - odpowiednio - 49 i 62 miliony.

Jeżeli chodzi o sprzedaż gier, Nintendo poinformowało, że sprzedano niemal 1,7 mln sztuk platformówki Donkey Kong Country: Tropical Freeze, a Mario Tennis Aces osiągnęło poziom 2,16 mln egzemplarzy. Najlepiej sprzedającym się tytułem na wyłączność Switcha pozostaje Super Mario Odyssey (ponad 12 mln egzemplarzy).

Ujawniono też, że w dwóch minionych kwartałach sprzedano milion egzemplarzy Nintendo 3D, co stanowi 65-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. NES Classic i SNES Classic znalazły w sumie 3,7 mln nabywców.

Przedstawiciele Nintendo zapewnili inwestorów, że nie zmieniają swoich finansowych prognoz na bieżący kwartał. Premiery Pokémon: Let's Go! Pikachu / Let's Go! Eevee (listopad) i Super Smash Bros. Ultimate (grudzień) pozwalają zrozumieć optymizm producenta.

Reklama