Battlefield 5 otrzyma transakcje cyfrowe po premierze

Twórcy obiecują, że nie wpłyną na rozgrywkę.

Deweloperzy ze studia DICE ujawnili szczegóły na temat ekonomii i systemu postępów w Battlefield 5. Okazuje się, że gra otrzyma transakcje cyfrowe, ale dopiero kilka tygodni po premierze, gdy użytkownicy zapoznają się z tytułem.

Podczas zabawy zgromadzimy zróżnicowane elementy dla broni, pojazdów i żołnierzy. Wszystkie odblokowane rzeczy znajdziemy w miejscu zwanym kompanią gracza, która jest „kluczową” funkcją produkcji.

Tytuł zaoferuje dwa rodzaje środka płatniczego - zdobywaną w trakcie zmagań kasę kompanii i kupowaną za prawdziwe pieniądze walutę Battlefield. Ta druga trafi do gry po debiucie i pozwoli nabywać jedynie przedmioty kosmetyczne, niewpływające na rozgrywkę - między innymi kurtki, maskowanie twarzy i skórki dla broni.

battlefield_5_postepy
Awansując w rangach broni i pojazdów, odblokujemy specjalizacje dla arsenału i maszyn

Postępy podzielono na pięć rang. Kariery pozwoli gromadzić kasę i maszyny, a klasowa - powiązana z używaniem konkretnych rodzajów postaci - odblokowywać funkcje bojowe oraz dodatkowy arsenał główny, osobisty, do walki wręcz, gadżety i granaty.

Dwie kolejne to broni i pojazdów - za otrzymywane doświadczenie i pieniądze kompanii umożliwią zdobywanie specjalizacji dla narzędzi mordu i wehikułów. Te poprawią na przykład celność strzelania z biodra karabinem maszynowym MG 42.

Ostatnią jest ranga rozdziału i dotyczy czasowych wydarzeń organizowanych w ramach Teatru Wojny. Za wykonywanie misji, gracz dostanie bonusowe premie, ale więcej szczegółów twórcy ujawnią w późniejszym terminie.

Battlefield 5 zadebiutuje 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami