Red Dead Redemption 2 - skarb gangu Jacka Halla (mapa)

Jack Hall i jego skarb - zobacz, jak odnaleźć.

Czym byłby Dziki Zachód bez poszukiwania skarbów? Możemy się tym zająć także w Red Dead Redemption 2 - i nie chodzi tu o wypłukiwanie złota w rzece, a faktyczny skarb gangu, dzięki któremu można zarobić 1000 dolarów.

Misja ze skarbem rozpoczyna się jednak w dosyć nieoczywisty sposób, ponieważ jako zadanie od przypadkowo Nieznajomego. Poniżej na mapie wskazujemy, o które konkretnie zadanie chodzi. Pamiętajcie, że w RDR2 tego typu sekrety to chleb powszedni.

Na tej stronie:

Skarb gangu i Jack Hall - jak zacząć misję

Misję ze skarbem gangu Jacka Halla można zacząć właściwie od razu po rozpoczęciu drugiego rozdziału, kiedy tylko rozbijemy obóz w okolicach Valentine.

Takie podejście pozwoli przy okazji eksplorować spory kawałek świata, ale też rzecz jasna wzbogacić się o znaczą sumę pieniędzy, co na początku przygody jest bardzo przydatne.

W rozdziale 2 trafisz na lokację z zadaniem Nieznajomego na wzgórzu na zachód od Flatrock Station, na północ od torów i mostu Bard's Crossing. Zobacz gdzie dokładnie na poniższej mapie.

red_dead_redemption_2_stranger_location_1
red_dead_redemption_2_stranger_location_2

Na górze spotkasz poszukiwacza przygód, który opowie ci o mapie prowadzącej do skarbu. Proponuje, że odsprzeda ci pierwszą mapę za 10 dolarów.

Możesz zapłacić albo po prostu wybrać opcję Okradnij podczas interakcji. Mężczyzna przestraszy się gróźb, zostawi mapę i odjedzie - nie wezwie stróżów prawa.

Kiedy podniesiesz mapę, spójrz na nią, a zobaczysz rysunek okolicy, w której znajduje się kolejna wskazówka. Lokację trudno rozszyfrować, dlatego wskazujemy ją poniżej.

Mapa skarbu gangu Jacka Halla - 1 lokacja

Na mapie widać symbol miasteczka oraz wzgórze ze strzelistymi głazami po prawej stronie.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_1
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_4

Miasteczko to Valentine, a formacja skalna to Caliban's Seat, które znajduje się na południe od miasta:

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_2
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_3

Najlepiej podjechać do Caliban's Seat wąwozem od południowego-wschodu, od strony obozu gangu. Tędy bez problemu wejdziesz na górę.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_5

Mapa nie jest jednak na samej górze. Musisz skręcić w prawo (przed namiotem), na wąską półkę skalną. Wcześniej możesz przeszukać małe obozowisko.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_6
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_9

Podążaj ostrożnie wzdłuż klifu, uważając, by nie spaść. Dalej jest lekka przerwa, którą musisz przeskoczyć - wystarczy, że będziesz biegł. Potem wspinaj się (kwadrat / X).

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_7

Wąska ścieżka zakończy się i może się wydawać, że poszliśmy w złą stronę, ale okazuje się, że mapa jest w skale - podejdź ostrożnie do jaśniejszego fragmentu ściany, a będziesz mógł przeszukać otwór. Znajdziesz drugą mapę i naszyjnik.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_8
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_10

Mapa skarbu gangu Jacka Halla - 2 lokacja

Druga mapa Jacka Halla przedstawia między innymi kilka gejzerów, a więc musi chodzić o lokację Cotorra Springs, daleko na północy (na północ od Fort Wallace, który masz oznaczony na mapie świata od początku).

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_12
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_13
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_14

Kiedy dotrzesz na miejsce (to długa podróż), stań w tym miejscu, gdzie na mapie zaczyna się drugie „o” w „Cotorra”. Patrząc na północny-wschód, zauważysz ułożone na sobie kamienie.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_11
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_15

Kolejna mapa znajduje się właśnie w jednej z tych kamiennych formacji. Zabierz ją i będziesz mógł ruszać dalej, do ostatniej już lokacji.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_17

Mapa skarbu gangu Jacka Halla - 3 lokacja

Ostatnia mapa gangu Jacka Halla wskazuje na malutką wysepkę z wyrastającymi za nią górami. Jest to lokacja O'Creagh's Run, na jeziorze w północno-wschodniej części mapy świata.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_21
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_20
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_22

Na miejsce, jeśli jedziemy tam od poprzedniego punktu, najlepiej podążać wzdłuż torów, a potem skręcić w stronę jeziora.

Kiedy już dotrzemy nad wodę, bardzo łatwo dostrzec oznaczony na mapie punkt z pojedynczą sosną:

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_18
red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_19

Wejdź do wody i płyń na wysepkę. Na części pokrytej trawą można podnieść kamień.

red_dead_redemption_2_jack_hall_gang_23

Po przeszukaniu tego miejsca zdobędziesz upragniony skarb. To dwie sztabki złota, które można sprzedać w sumie za 1000 dolarów u Pasera. To czyni z tej misji jedną z najbardziej opłacalnych, jeśli nie najbardziej opłacalną w ogóle, w całym RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami