Assassin's Creed Odyssey - Zabijać czy nie zabijać, Sędzia, przysięgli i kat

Misje dodatkowe (rozdział Czciciele i archont): Brazydias - Białe kłamstwa, czarny szantaż, Bez glutenu, Myrrine - Palący problem, Przełamując chleb.

Jest to rozdział, który rozpocznie się automatycznie po ukończeniu misji głównej o nazwie Królowie Sparty w rozdziale Tam dom twój, gdzie matka twoja.

W jego trakcie prześledzisz losy archonta Lagosa. W zależności od tego czy opowiesz się za Brazydiasem czy też Myrrine, los Lagosa potoczy się inaczej.

Zadania opisane na bieżącej stronie:

  • Zabijać czy nie zabijać (misja główna)
  • Białe kłamstwa, czarny szantaż (zadanie dodatkowe - Brazydias)
  • Bez glutenu (zadanie dodatkowe - Brazydias)
  • Palący problem (zadanie dodatkowe - Myrrine)
  • Przełamując chleb (zadanie dodatkowe - Myrrine)
  • Sędzia, przysięgli i kat (misja główna)

Zabijać czy nie zabijać

Celem będzie spotkanie się z Brazydasem i Myrrine w celu narady na temat lokalnego przywódcy Lagosa, który z niezrozumiałych przyczyn sprzymierzył się z kultem Czcicieli.

Aby rozpocząć zadanie należy skierować się do Akradii, regionu leżącego na północ od Lakonii.

Pierwszym celem jest udanie się na wzgórze (A), na którym ma się odbyć spotkanie.

083

Na miejscu nie spotkasz jednak Brazydasa i Myrrine tylko najemnika - Sosipatrosa. Po krótkiej rozmowie okaże się, że zdradził Brazydasa i jego celem jest zabicie bohatera. Stań do walki i pokonaj rywala (1).

Po walce porozmawiaj z nim i zdobądź informacje o miejscu prawdziwego pobytu poszukiwanych osób. Na koniec możesz zdecydować czy puścisz go wolno czy też zabijesz. Kiedy skończysz udaj się na spotkanie na południu (B).

084

Tym razem dotrzesz do matki i przyjaciela. Podczas rozmowy okaże się, że Myrrine chce zabić Lagosa i zrobić to w otwartej walce. Brazydas będzie chciał natomiast dowiedzieć się, czemu archont, który do tej pory był prawym człowiekiem, zaczął postępować niegodziwie.

Na końcu będziesz musiał podjąć decyzję dotyczącą tego czy wypełnisz plan Brazydiasa (2) czy też matki (3). Będzie to miało wpływ na zadania, które trzeba będzie wykonać.

Jeśli opowiesz się za planem Brazydiasa, to będzie trzeba zrealizować misje Białe kłamstwa, czarny szantaż i Bez glutenu. W przypadku wyboru Myrrine będą to zadania Palący problem i Przełamując chleb.

Plan Brazydiasa

Białe kłamstwa, czarny szantaż

Pierwszym celem tego zadania jest skierowanie się do Brazydasa (A). Na miejscu okaże się, że przeszukuje kryjówkę Lagosa. Po chwili pojawią się spiskowcy, którzy wspomną o miejscu nazywanym Spalonym drzewem.

085

Leży ono niedaleko na wschód (B) od miejsca gdzie się znajdujesz. Udaj się na miejsce i zlokalizuj związaną niewolnicę (1), którą uwolnij. Porozmawiaj z nią, a otrzymasz informacje dotyczące kryjówki, gdzie przetrzymywana jest rodzina Lagosa.

Udaj się na wschód, a już po chwili dotrzesz do otworu w ziemi. Zejdź do głębokiej jaskini, co automatycznie zapoczątkuje kolejne zadanie.

Bez glutenu

Po znalezieniu się w jaskini zejdź na sam dół, po czym zacznij iść w głąb lokacji. Początkowo nic nie będzie niepokoić bohatera.

086

Dopiero na końcu dotrzesz do pomieszczenia ze strażnikami. Część z nich śpi, więc możesz ich wyeliminować po cichu. Po uporaniu się z przeciwnikami podejdź do drewnianych klatek (2), gdzie przetrzymywane są żona i córka Lagosa.

Otwórz klatki i po uwolnieniu kobiet porozmawiaj z nimi. W tym momencie zadanie się zakończy.

Plan Myrrine

Palący problem

Jeśli zdecydowałeś się poprzeć działania matki, to w dzienniku pojawi się inny zestaw misji niż w przypadku Brazydiasa.

087

Pierwszym celem będzie udanie się do ośrodka Lagosa (A). Jest to mocno strzeżone miejsce, w którym znajduje się kilka spichlerzy, które należy podpalić. W tym celu wystarczy do nich podbiegać i rzucać w ich kierunku podpaloną pochodnię (1). Po spaleniu wszystkich celów zadanie się zakończy.

Przełamując chleb

Drugie zadanie wykonywane dla Myrrine również jest nastawione na niszczenie mienia Lagosa.

088

Tym razem należy udać się do trzech ośrodków wojskowych (B-D). Na miejscu należy stanąć do walki z żołnierzami (2) i pokonać określoną ich ilość. Kiedy rozprawisz się z odpowiednią ilością rywali część celu zostanie zaliczona. Po uporaniu się z wymaganą ilość przeciwników we wszystkich miejscach zadanie się zakończy.

Sędzia, przysięgli i kat

Bez względu na to, czy zdecydowałeś się osłabić władzę Lagosa siłą (plan Myrrine) czy też pomóc w uwolnieniu rodziny (plan Brazydiasa), to finalnie dojdzie do konfrontacji z archontem.

094

Znajdziesz go w cytadeli Samikon, położonej na zachodzie regionu Arkadia (A). Udaj się na miejsce i przy pomocy Ikarosa zlokalizuj budynek, w którym przebywa Lagos. Zakradnij się do niego i wejdź do środka (1).

Rozpocznie się rozmowa w trakcie której archont wyjawi motywy swojego działania. Jeśli pomogłeś uratować jego rodzinę, to będziesz mógł załatwić sprawę bez walki - Lagos obieca, że zerwie z Czcicielami oraz przekaże dowód na to, że Pauzaniasz (jeden z królów Sparty) należy do Czcicieli Kosmosa.

Jeżeli nie pomogłeś rodzinie Lagosa, to będziesz musiał się z nim rozprawić siłowo. Bez względu na wybrany wariant opuść fortecę i udaj się do Brazydiasa oraz Myrrine, którzy czekają na pobliskim wzgórzu. W ten sposób zakończysz misję oraz rozdział.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami