Assassin's Creed Odyssey - Elis: misje poboczne

Zadania dodatkowe: Kallipatejra, Drachmy i romans, Wiadomość kij i artysta, Życie pełne sztuki, Na marginesie, Zakłady niesportowe.

Elis jest to region, do którego trafisz w trakcie kampanii fabularnej, a konkretnie podczas rozdziału związanego z igrzyskami olimpijskimi.

Oprócz wątku głównego, niemal jak w każdym innym regionie, będziesz mógł również wykonać kilka zadań dodatkowych, pozwalających zdobyć nagrody materialne i punkty doświadczenia.

Misje poboczne opisane na bieżącej stronie:

  • Kallipatejra
  • Drachmy i romans
  • Wiadomość, kij i artysta
  • Życie pełne sztuki
  • Na marginesie
  • Zakłady niesportowe

Kallipatejra

Zadanie to rozpoczniesz po rozmowie z kobietą o imieniu Kallipatejra (A), która została oskarżona przez jedną z kapłanek o potajemne obserwowanie igrzysk, co jest karane karą śmierci.

d100

Jeśli chcesz pomóc kobiecie, to powiedz, że zdobędziesz dowody jej niewinności. Udaj się w pobliże miejsca odpoczynku i przeprowadź dochodzenie wchodząc w interakcje z kolejnymi śladami (1-5).

Następnie udaj się na górę, gdzie ma odbyć się wyrok. Możesz teraz przedstawić dowody i uratować kobietę lub pozwolić kapłance wykonać wyrok. Po zakończeniu sprawy zadanie się zakończy.

Drachmy i romans

W celu rozpoczęcia tej misji pobocznej porozmawiaj z dwoma mężczyznami (A) kłócącymi się w centrum miasta. Okaże się, że zostali okradzieni i jeden podejrzewa drugiego.

d101

Aby rozwiązać sprawę udaj się do okradzionego skarbca i rozpocznij dochodzenie. Przepytaj strażnika (1), przeszukaj skarbiec (2) oraz odnajdź notatkę (3). Dzięki dowodom ustalisz, że złodzieje przebywają na północnym-wschodzie (B).

Udaj się na miejsce i wejdź do zniszczonego domu. Okaże się, że złodziejami są dzieci mężczyzn, które spotykają się potajemnie. Po chwili pojawią się ojcowie i trzeba będzie zdecydować czy zabijesz kochanków czy ojców. Po załatwieniu sprawy zadanie się zakończy.

Wiadomość, kij i artysta

Misję rozpoczniesz po rozmowie z Fidiaszem (A). Rzeźbiarz poprosi o dotarcie do pomnika Zeusa i zdobycie tajnej wiadomości.

d102

Udaj się do pobliskiej świątyni i wdrap się na posąg. Podejdź do prawej piersi (1) Zeusa, na której znajdziesz tajną notatkę. Weź ją i wróć do Fidiasza. W tym momencie bieżące zadanie się zakończy.

Jednocześnie rozpoczniesz kolejne o nazwie Życie pełne sztuki. W jego ramach należy docierać do kolejnych posągów i odkrywać następne tajne wiadomości. Misja ta składa się z kilku dodatkowych zadań:

  • Posąg na Kithirze - należy przeszukać posąg Afrodyty znajdujący się na wyspie Kithira (teren na południe od Lakonii).
  • Posąg na Samos - trzeba odnaleźć i przeszukać rzeźbę Posejdona na Samos (północny-wschód mapy).
  • Posąg na Tazos - dotarcie do posągu Teagenesa na Tazos (wsypa na półnbocy, na wschód od Macedonii).

Na marginesie

Zadanie rozpoczniesz w trakcie rozmowy z jednym z mieszkańców, przebywających w centrum miasta (A). Podczas rozmowy zostaniesz obrabowany przez małą dziewczynkę.

d103

Zacznij biec za złodziejką (1). Po jej dogonieniu dowiesz się, że dziewczynka robi wszystko na polecenie Kapitana, który przebywa w forcie na południu (B). Poprosi też bohatera o odzyskanie cennego naszyjnika.

Jeśli chcesz jej pomóc, to udaj się do fortu i zlokalizuj Kapitana (2). Rozpraw się z nim, przeszukaj ciało i po odnalezieniu naszyjnika wróć z nim do dziewczynki.

Zakłady niesportowe

Zadanie możesz rozpocząć po rozmowie z osobą na trybunach stadionu (A), która powie o zakładach. Przy okazji dowiesz się, że jeden ze sportowców ma problemy z oszczepem.

d104

Podejdź do niego (stoi na arenie) i rozpocznij rozmowę. Dowiesz się, że dotąd wygrywał, ponieważ korzystał ze specjalnego, oszukańczego oszczepu. Zostaniesz poproszony o jego zdobycie. Aby to uczynić udaj się do handlarki (1) i kup go za 2000 drachm (możesz go też ukraść z pobliskiego budynku, ale okaże się zły).

Po podarowaniu oszczepu oszukańczemu sportowcowi możesz udać się do osoby przyjmującej zakłady. Jeśli obstawisz zakład, to bohater wygra pieniądze - wysokość wygranej zależy od postawionej sumy. Jeśli nie chcesz, nie musisz jednak brać udziału w zakładzie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami