Red Dead Redemption 2 - jak znaleźć i odzyskać zgubiony kapelusz

Gdzie go szukać.

Kowboj musi mieć kapelusz. Wydawać by się mogło, że to mało istotny element gry, ale wystarczy spędzić chwilę z Red Dead Redemption 2, by zorientować się, że naprawdę można się przywiązać do swojego nakrycia głowy.

Kapelusz można jednak zgubić czy chwilowo stracić. Jak go odzyskać? Na to pytanie odpowiadamy na tej stronie naszego poradnika. Na szczęście proces nie jest skomplikowany.

Gdzie znaleźć kapelusz

Kapelusz można stracić na różne sposoby. Najczęściej dzieje się to podczas strzelaniny, kiedy ktoś trafi nasze nakrycie głowy. Możemy też jednak stracić kapelusz podczas bójki, czy spadając z konia.

Tak czy inaczej, zawsze masz dwa wyjścia:

  • Rozejrzyj się za kapeluszem w miejscu, gdzie go straciłeś - nie znika sam z siebie i można go po prostu podnieść.
  • Skorzystaj z garderoby przy swoim namiocie w obozie, żeby wyposażyć kapelusz na nowo.
My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_27_12_08_16
Garderoba jest zawsze w naszym namiocie

Druga opcja jest przydatna wtedy, kiedy w zamieszaniu po prostu zapomnimy o kapeluszu, a później nie pamiętamy, w którym miejscu go straciliśmy. W garderobie możemy też oczywiście założyć inny kapelusz - tu przechowywane są wszystkie zdobyte ubrania i nakrycia głowy.

Kapelusz w torbie przy koniu

Warto jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy, a mianowicie o możliwości wykorzystania toreb, w które wyposażony jest nasz koń. Wiecie już na pewno, że przechowujemy tam nasz arsenał - ale to nie wszystko.

Podchodząc bowiem do konia i przytrzymując L1/LB, możemy przejść do zawartości torby i wybrać z dolnej części koła z przedmiotami nie tylko ubranie do przechowania w jukach, ale też właśnie kapelusz.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_27_12_09_46

Wybierz więc kapelusz, jaki zawsze chcesz przechowywać na swoim koniu, a będziesz mieć do niego dostęp zawsze, kiedy go zgubisz. W podobny sposób przechowujemy w torbach ubranie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami