Red Dead Redemption 2 - Honor, wszystkie bonusy

Wskaźnik honoru w RDR 2.

Red Dead Redemption 2 to opowieść o bandytach i ludziach żyjących poza prawem. Jednak to tylko od nas zależy, czy bohater - Arthur Morgan - będzie brutalnym zakapiorem, czy bardziej szlachetnym złoczyńcą. W skrócie: chodzi o honor w RDR 2.

W głównych misjach fabularnych nie mamy wpływu na niektóre zachowania Arthura, ale też misje tego typu nie wpływają w ogóle na statystykę Honoru. Wpływ na nią mają różnego rodzaju zadania i wydarzenia poboczne, a także interakcje z ludźmi.

Na tej stronie opisujemy, dlaczego warto zwracać uwagę na współczynnik Honoru, jak go zwiększać i jakie będą skutki naszych działań, jeżeli pozwolimy zupełnie ponieść się brutalnej, bandyckiej filozofii życia na Dzikim Zachodzie.

Jak zwiększać Honor

Żeby zyskać większy stopień Honoru, należy po prostu... zachowywać się honorowo. Dotyczy to przede wszystkim interakcji z obcymi i aktywności pobocznych, często niezwiązanych z misjami.

Zasady są proste - jeśli wejdziemy do sklepu i ukradniemy zawartość kasy, grożąc sklepikarzowi, stracimy punkty Honoru. Tak samo stanie się, jeśli wybierzemy nieuprzejmą lub brutalną opcję w spotkaniach z obcymi. Ktoś może na przykład zapytać nas o drogę do miasta. Jeżeli go oszukamy, nasz poziom Honoru opadnie.

Z drugiej strony, jeżeli będziemy pomagać tym, którzy proszą nas o pomoc (na przykład uwolnimy rannego z pułapki na niedźwiedzie albo odwiedziemy kogoś chorego do szpitala, jeśli spotkamy go na trakcie, czy też rozprawimy się z innym bandytą, który akurat kogoś okrada), to nasz wskaźnik Honoru będzie wzrastał.

Jak sprawdzić Honor - pasek na dole ekranu

Zawsze, gdy wykonamy jakąś czynność wpływającą na Honor, na dole ekranu zobaczymy pasek Honoru. To właśnie ikona kapelusza na pasku na dole ekranu określa nasz poziom Honoru.

Jak można się domyślać, im gorzej postępujemy, tym bardziej ikona przesuwa się w lewo - na czerwoną część paska, symbolizującą złe i niehonorowe nastawienie bohatera. Szara i biała część paska po prawej stronie to obszar wysokiego Honoru.

By sprawdzić stan Honoru, w dowolnym momencie wciskamy d-pad w dół. Pasek pojawia się też wtedy, gdy nasz Honor zwiększa się lub zmniejsza po konkretnych wydarzeniach.

rdrhonor

Bonusy za Honor

W zależności od tego, jaki jest nasz współczynnik Honoru, otrzymujemy różne bonusy. Od razu można dostrzec, że mimo wszystko warto jednak być porządnym bandytą.

  • Honor -1 - zwiększona szansa na znalezienie toników, alkoholu, tytoniu i broni miotanych przy ciałach wrogów.
  • Honor +1 - zwiększona szansa na znalezienie cennych przedmiotów, jedzenia i toników przy zwłokach.
  • Honor +2 - 10% zniżki w sklepach.
  • Honor +3 - Odblokowuje kilka różnych strojów do kupienia.
  • Honor +5 - 25% zniżki w sklepach.
  • Honor +6 - Odblokowuje kolejny zestaw strojów.
  • Honor +7 - 50% zniżki w sklepach.

Maksymalny poziom Honoru to +8, a minimalny to -8. Z niewymienionymi wyżej poziomami nie wiążą się jednak żadne bonusy. Przy mniejszym Honorze możesz jednak być częściej zaczepiany przez zbirów w miastach, a porządni obywatele będą cię unikać.

Honor nie ma też wpływu na stróżów prawa. Jeśli popełnimy przestępstwo nawet przy maksymalnej wartości Honoru, to i tak przewinienie nie zostanie nam odpuszczone.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami