Assassin's Creed Odyssey - Wyspa Abantis (Eubea i Skiros): misje poboczne

Zadania dodatkowe: Kto raz był niewolnikiem, Śmierć i podatki, Wolność nie jest za darmo, Sztych w serce, Nadciąga poborca, Krew i woda, Ostry język, Zimorodek i Drozd.

Wyspa Abantis składa się w sumie z dwóch małych wysepek - leżącej na zachodzie Eubei oraz wschodniej o nazwie Skiros.

W obydwu tych miejscach jest do wykonania kilka zadań dodatkowych, związanych głównie z lokalnym gangiem o nazwie Sztych.

Oto misje poboczne opisane na bieżącej stronie:

 • Kto raz był niewolnikiem
 • Śmierć i podatki
 • Wolność nie jest za darmo
 • Sztych w serce
 • Nadciąga poborca
 • Krew i woda
 • Ostry język
 • Zimorodek i Drozd

Kto raz był niewolnikiem

Zadanie możesz rozpocząć w dzielnicy portowej (A) po rozmowie z właścicielem domu. Okaże się, że został okradziony, a złodzieje okradli cenną rodową wazę. Po zakończeniu dialogu porozmawiaj ze stojącym w pobliżu niewolnikiem, który powie, że pomagał w kradzieży. Wskaże miejsca ukrycia łupu i poprosi, abyś po jego zdobyciu powiedział, że brał udział w kradzieży, dzięki czemu nie będzie musiał wracać do poprzedniego właściciela.

d096

Skieruj się do obozu wskazanego przez niewolnika i zlokalizuj wejście do kopalni. Dojdź do końca i podejdź do pudła (1), w którym znajdziesz wazę. Wróć do właściciela i zdecyduj czy powiesz mu o udziale niewolnika (wtedy wyrzuci go z domu) czy też skłamiesz (wtedy niewolnik zostanie w domu).

Śmierć i podatki

Udaj się do portu (A) i porozmawiaj z Agapiosem. Mężczyzna poprosi o dostarczenie trzech rejestrów podatkowych.

d097

Skieruj się do pobliskiego magazynu. Pierwszy rejestr (1) znajdziesz przy dowódcy strażników, drugi (2) na półce na parterze w magazynie, a trzeci (3) obok budynku. Po zdobyciu wszystkich wróć do Agapiosa.

Wolność nie jest za darmo

Zadanie będziesz mógł rozpocząć w mieście (A) rozmowie z Agapiosem (1) po ukończeniu poprzedniej misji o nazwie Śmierć i podatki. W trakcie dialogu okaże się, że żeby wypełnić bieżące zadanie należy wcześniej wykonać trzy inne misje poboczne:

d098
 • Sztych w serce - pomóż aktorom z teatru rozwiązać problem ze Sztychem. Udaj się do wybranego człowieka i porozmawiaj z nim lub rozpraw się z nim, po czym wróć do pary aktorów. Okaże się, że wpadli w ręce bandytów - możesz wskazać, kto z pary ma przeżyć, po czym załatw wrogów (jeśli wskażesz, że nikt ma nie zginąć, to przestępcy zabiją mężczyznę i kobietę).
 • Nadciąga poborca - udaj się do wskazanego gospodarstwa, gdzie spotkasz pijaną żonę. Wyrusz na poszukiwania jej męża. Przy drodze natkniesz się na człowieka, który przeżył zasadzkę i powie, że właściciel znajduje się w forcie. Udaj się do niego i pomóż mu się wydostać (po otworzeniu klatki wskaże tajne, podziemne przejście, którym ucieknijcie).
 • Krew i woda - na początek spotkaj się z informatorem w ruinach. Następnie popłyń we wskazane miejsce, pokonaj rekiny i zdobądź informację z podwodnej skrzyni.

Po wykonaniu powyższych zadań rozpocznie się krótka misja o nazwie Ostry język. Wróć do Agapiosa i powiedz mu, że to jego brat stoi na czele grupy przestępczej Sztych.

Zimorodek i Drozd

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po ukończeniu misji Wolność nie jest za darmo. Popłyń na wyspę Skiros (A) i pomóż żołnierzom rozprawić się z wojskami w porcie.

d099

Po walce porozmawiaj z dowódcą, po czym wyrusz w stronę świątyni. Na miejscu spotkasz Agapiosa (1) oraz jego brata Neritosa (2). Podejdź do nich, co rozpocznie rozmowę.

Finalnie i tak będziesz musiał stanąć do walki z Neritosem. W trakcie wymiany zdań możesz jednak wpłynąć na to czy Agapios przeżyje czy też nie. Jeśli powiesz, że rodzina jest najważniejsza, to Neritos zepchnie brata w przepaść. Jeżeli przekonasz go, że Neritos musi trafić pod sąd, to Agapios przeżyje. Po walce zadanie się zakończy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami