The Elder Scrolls 6 dopiero na kolejnej generacji konsol

Do premiery jeszcze długa droga - przekonują twórcy.

Nowa część cyklu The Elder Scrolls zadebiutuje dopiero na PlayStation 5 i następcy Xboksa One - wynika z wypowiedzi przedstawicieli Bethesdy, z którymi rozmawiali dziennikarze portalu GameSpot.

- Najłatwiej to zrozumieć, wspominając zapowiedzi. Najpierw był Starfield [gra sci-fi ujawniona podczas E3 2018 - dop.red.], a potem The Elder Scrolls 6 - tłumaczy Matt Firor, reżyser w ZeniMax Online Studios.

- Można spojrzeć wstecz i policzyć, ile lat mija między kolejnymi premierami Bethesda Game Studios. Wtedy przekonasz się, że gra w żadnym wypadku nie ukaże się w najbliższym czasie.

Gry Bethesdy debiutują co około 3-4 lata. Oznacza to, że Starfield ukazałby się najwcześniej w 2021 roku, natomiast nowa odsłona cyklu fantasy - w 2024. Są to jednak tylko obliczenia szacunkowe - dawniej amerykańska firma wydawała gry nawet co 2 lata.

- Nawet nie wiem jak będzie wyglądał świat podczas premiery The Elder Scrolls 6. Jestem jednak pewien, że będziemy już wtedy mieli nową generację konsol - przekonuje Firor.

Z kolei Pete Hines - wiceprezes ds. marketingu - przypomina, że TES 6 zapowiedziano tak szybko, aby uspokoić miłośników serii i zapewnić, że Bethesda nie zapomniała o cyklu.

Zarejestrowany przez ZeniMax znak towarowy sugeruje, że podtytuł The Elder Scrolls 6 to Redfall.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami