Red Dead Redemption 2 - walka, zabójcza precyzja

Jak radzić sobie z przeciwnikami.

Bohater Red Dead Redemption 2 jest członkiem gangu, a więc nikogo nie zdziwi fakt, że dużo czasu w grze spędzamy na walce. Oczywiście nie musimy być brutalnym rozbójnikiem, który wszędzie szuka okazji do sięgnięcia po broń, ale często konfrontacji nie sposób uniknąć.

Sequel hitu od studia Rockstar oferuje nieco więcej opcji w walce niż oryginał, choć ogólne założenia od razu wydadzą się znajome wszystkim, którzy grali w pierwszą część.

Sposoby walki

Arthur może walczyć na dwa sposoby - po cichu lub w tradycyjnym, westernowym i głośnym stylu. Dobieramy więc odpowiednią broń i staramy się eliminować wrogów.

  • Ważne jest pozostawanie za osłoną. Wystarczy wcisnąć R1/RB, by schować się za murkiem, powozem, beczkami czy jakimkolwiek obiektem, który może zapewnić schronienie. By poruszać się za osłoną, należy używać kwadratu/X.
  • Będąc za osłoną, wystarczy wycelować z broni (L2/LT), a bohater wychyli się szybko i nakieruje się na najbliższy środka ekranu cel. Dzięki temu możemy w miarę bezpieczny sposób ostrzeliwać przeciwników. Trzeba jednak uważać na tych, którzy spróbują podejść bliżej.
003
Podczas walki chowaj się za osłonami
  • Innym sposobem walki, choć nie zawsze możliwym, jest skradanie się. Aktywujemy je wciskając lewy analog - wtedy bohater przykuca, porusza się ciszej i wolniej.
  • Podczas skradania się, gdy jesteśmy blisko wroga, zachodząc do od pleców, wciskamy kółko/B, by ogłuszyć ofiarę, jeśli nie mamy wyposażonej broni. Jeśli wyposażymy nóż, to ten sam przycisk posłuży do cichego zabójstwa.
  • Podczas skradania warto też wykorzystywać łuk, gdy już wejdziemy w jego posiadanie. Przydaje się szczególnie podczas polowań, albo do eliminowania strażników znajdujących się poza zasięgiem ciosu.

Zabójcza precyzja

System Dead Eye - Zabójczej precyzji - powraca w Red Dead Redemption 2. Jest to specjalna umiejętność, która po aktywacji (po wciśnięciu prawego analoga) sprawia, że czas spowalnia, a bohater otrzymuje tymczasowo nieco mniejsze obrażenia.

004
W trybie Zabójczej precyzji ekran przybiera pomarańczowe barwy

Możemy więc aktywować zdolność, by na spokojnie wymierzyć z broni i trafić przeciwnika w głowę czy inny czuły punkt. Dead Eye pozwala jednak na jeszcze więcej. Inne szczegóły na temat tego systemu:

  • wciskając R1 po wycelowaniu we wrogów możemy ich oznaczyć, a bohater automatycznie ich postrzeli po deaktywacji Zabójczej precyzji
  • zdolność ulepszamy, by z czasem oznaczać więcej wrogów i wydłużać spowolnienie czasu
  • energię wykorzystywaną do aktywacji zdolności symbolizuje ikona oka z krzyżykiem widoczna obok ikony zdrowia i wytrzymałości
  • żucie tytoni przywraca energię Zabójczej precyzji
  • regeneracja energii jest zmniejszona w upale lub mrozie

Dead Eye działa z dowolnym rodzajem broni palnej, nawet ze strzelbą czy łukiem. Najlepiej wykorzystywać jednak tę zdolność, gdy mamy dobrą i szybkostrzelną broń na daleki czy średni dystans.

Najbardziej efektowne jest oczywiście używanie jej z rewolwerem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami