Red Dead Redemption 2 - osiem porad na start

Co warto wiedzieć.

Samodzielne odkrywanie Red Dead Redemption 2 to świetne doświadczenie, jednak zawsze dobrze jest wiedzieć o pewnych aspektach rozgrywki przed początkiem przygody.

Z tego też powodu, postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie najważniejszych porad, które dotyczą elementów pozornie drobnych i pobocznych, które czynią jednak rozgrywkę wygodniejszą.

RDR 2 - co warto wiedzieć przed zagraniem

Poniżej wymieniamy 8 najważniejszych wskazówek dotyczących ogólnej rozgrywki, ale bez wdawania się w szczegóły, żebyście nadal mogli odkrywać fascynujący świat na własną rękę.

1. Strzelaj w powietrze. Nie chodzi tutaj o celowanie w tradycyjny sposób. Używając d-pada (krzyżaka) i wciskając go w górę przy celowaniu, Arthur wyceluje w powietrze, nawet jeśli celownik na ekranie jest skierowany na wprost. Możesz wtedy szybko wcisnąć przycisk strzału, a bohater odda strzał ostrzegawczy.

Taki strzał może okazać się przydatny choćby do zastraszenia uciekającego świadka przestępstwa, którego potem możesz związać lassem, lub po prostu zagrozić mu, żeby milczał.

2. Ulepsz kwatery Dutcha. Gdy już będziesz mógł spacerować po obozie, ale dopiero po pierwszej misji kolekcjonowania długów, udaj się w stronę schowka na pieniądze i podejdź do księgi. Dzięki niej możesz ulepszyć kwatery Dutcha. Koszt tej operacji to 176 dolarów.

Warto jednak wydać te pieniądze, ponieważ dzięki takiemu ulepszeniu, inni członkowie gangu będą bardziej aktywni, zdejmując z ciebie część obowiązków.

rdrd8porad

3. Odblokuj szybką podróż. Dalsze ulepszenie dostępne w księdze w obozie to mapa. Dosyć wyjątkowa, bo umożliwiająca wykonanie szybkiej podróży do obozu z dowolnego miejsca w świecie gry.

Koszt tego ulepszenia to 325 dolarów. Bez wątpienia jest to jednak przydatna rzecz.

4. Kupuj zestawy do leczenia konia. Zawsze miej przy sobie co najmniej jeden taki przedmiot. Dzięki niemu możesz podnieść swojego rumaka, gdy padnie postrzelony w walce.

To bardzo ważny element, biorąc pod uwagę, że w RDR 2 rozwijamy więź z naszym koniem. Zestawy takie można kupić w każdym sklepie.

5. Możesz odblokować pasera. Ale dopiero, kiedy ukończysz parę misji wątku fabularnego, gdy będziesz już w okolicy Valentine i zrobisz zadanie z polowaniem z Hoseą (kolejne będzie związane z paserem). Warto o tym pamiętać, ponieważ być może lepiej zachować pewne przedmioty do tego momentu, by więcej na nich zarobić. Niektórych przedmiotów zresztą w ogóle nie sprzedasz w zwykłym sklepie.

Jeden paser znajduje się na Emerald Ranch, a drugi na targu w Saint Denis.

Również po ukończeniu odpowiedniej części wątku fabularnego, związaną z uwolnieniem towarzysza, odblokujesz dodatkową kaburę, co pozwoli na dzierżenie dwóch broni jednoręcznych naraz.

6. Nie sprzedawaj biżuterii. Może się wydawać, że warto sprzedawać ukradzioną biżuterię, skoro odblokowałeś już pasera. Nie rób tego jednak, a przynajmniej nie sprzedawaj wszystkiego.

U pasera możesz bowiem, właśnie dzięki (między innymi) biżuterii, wytwarzać talizmany. To przedmioty zwiększające statystyki bohatera.

rdros

7. Zmieniaj ramię. Gra wspomina, że poprzez wciśnięcie d-pada w lewo, możemy zmienić ramię, które jest wysunięte do przodu w trakcie strzelania, ale bardzo łatwo przegapić tę wskazówkę.

To przydatna opcja, gdy oczyszczamy ciasne pomieszczenia z wrogów.

8. Trzygwiazdkowe polowania. Do wytwarzania talizmanów potrzebne są też doskonałe skóry zwierzęce. Jednak pozyskasz je tylko używając odpowiedniej amunicji, a także polując na zwierzę najwyższej jakości.

By sprawdzić, na ile gwiazdek ocenione jest zwierzę, spójrz na nie przez lornetkę. Pamiętaj też, że taką ofiarę musisz zabić perfekcyjnym strzałem.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami