Red Dead Redemption 2 - Koniec i ucieczka przed urażonym ego

Misja główna: polujemy na wielkiego niedźwiedzia grizzly.

Poprzednie zadanie, Amerykanie odpoczywają, miała swoje miejsce w pierwszym mieście, Valentine. Sprawy dość mocno się pokrzyżowały i nasze rozróby widziało całe miasto, dlatego dobrym pomysłem jest powrót do naszego pierwszego obozu, czyli Horseshoe Overlook.

Są tam dostępne trzy misje dla różnych postaci. Najpierw udajmy się więc do Hosea Matthewsa, a więc żółtej ikony z czarną literą „H”. Hosea jest specjalistą od polowań - znajdziesz go siedzącego na stołku przy jednym z kamieni, czyszczącego broń. Porozmawiaj z mężczyzną, aby aktywować misję.

Zleceniodawca: Hosea Matthews

Wyzwania w tej misji:

  • Wytrop niedźwiedzia w czasie poniżej 1 minuty i 30 sekund
  • Strzel do niedźwiedzia co najmniej 6 razy
  • Ukończ misję w czasie poniżej 12 minut

Hosea zabierze cię ze sobą na polowanie na dużego zwierza. Jako że podróż może zająć dłuższy czas, musisz zmienić konia. W tym celu gra nauczy cię przekładania siodła. Przebywając przy wierzchowcu, przytrzymaj L2/LT, a następnie wciśnij krzyżak w górę, aby ściągnąć siodło. Podejdź do drugiego konia i raz jeszcze naciśnij krzyżak w górę.

Gdy dosiądziesz nowego wierzchowca, podążaj za Hoseą. Jako że podróż może potrwać „kilka dni”, trzeba się do niej należycie przygotować. Dojedziecie tym samym do Valentine, gdzie odwiedzisz stajnię (1). Zgodnie z zaleceniami gry, kup nowego wierzchowca, na którego będzie cię stać. Obecnego możesz sprzedać lub zachować w jednym z czterech slotów.

036

Po wyjściu ze stajni wsiądź na nowego konia i razem z Hoseą kontynuujcie podróż. W pewnym momencie uruchomi się animacja, która przyspieszy całą wędrówkę. Finalnie dotrzecie do miejsca, w którym rozbijecie obóz. Zanim jednak to nastąpi, gra nauczy cię kilku podstaw związanych z dbaniem o wierzchowca - wykonuj instrukcje wyświetlane na ekranie.

W dalszej części misji musisz upolować królika - obszar, w którym się znajduje, został oznaczony żółtym kolorem na mini mapie w lewym dolnym rogu ekranu. Zakradnij się - wciskając lewy analog - do wyznaczonego miejsca i za pomocą łuku strzel w zauważonego królika (2).

037

Podnieś upolowane zwierzę, po czym wróć do Hosei. Za pomocą koła wyboru broni i przedmiotów wybierz zestaw obozowy, aby rozpalić ogień i przetrwać noc. Gra nauczy cię w tym momencie piec zdobyte mięso i wytwarzać inne przedmioty. Wykonuj wyświetlane instrukcje, aby na końcu pójść spać, przenosząc się automatycznie do jutra.

Po wstaniu Hosea poinformuje cię o potrzebie stworzenia przynęty na niedźwiedzia. Otrzymasz składniki, z których skorzystaj przy ognisku - naciśnij kwadrat/X, aby wyświetlić menu wytwarzania. Z menu wybierz silną przynętę na drapieżniki - wykonasz ją z otrzymanego mulistego mięsa ryby oraz jeżyny. Przytrzymaj X/A, aby wykonać przedmiot, po czym wstań od ogniska, dzięki czemu zwiniesz obóz.

Dosiądź konia i podążaj za towarzyszem. Po dotarciu nad wodę aktywuj Sokole oko (wciskając w jednym momencie oba analogi) i zbadaj pierwszą wkazówkę (3) - wskazówki i interesujące przedmioty w trybie Sokolego oka oznaczone są różnokolorowym pyłem unoszącym się w powietrzu.

038

Pierwszą wskazówką są ślady łap - wykonaj na nich interakcję, po czym ponownie aktywuj Sokole oko i podążaj za świetlistym śladem. W ten sposób będziesz docierał do kolejnych wskazówek, między innymi odchodów niedźwiedzia. W pewnym momencie uruchomi się scenka przerywnikowa, w ramach której podejmiesz decyzję - rozdzielić się, a może użyć od razu przynęty.

Decydujemy się na drugie rozwiązanie i rozkładamy przynętę we wskazanym przez Hoseę miejscu - obszar jest oznaczony żółtym kolorem na radarze w lewym dolnym rogu ekranu. Wówczas użyj menu torby, naciskając krzyżak na padzie w prawo. Wybierz przynętę, umieść ją we wskazanym miejscu i wróć do towarzysza.

Teraz pozostaje już tylko poczekać na niedźwiedzia. Ten pojawi się po kilku chwilach, ale dobrze by było, abyś już teraz miał przygotowany rewolwer. Coś jednak pójdzie nie tak i musicie zbadać podłożoną przynętę - cofnij się do miejsca, po czym wykonaj interakcję. Nagle zbliży się ogromny niedźwiedź.

039

Przede wszystkim nie panikuj - automatycznie włączy się wówczas Zabójcza precyzja, czyli Dead Eye. Szybko wciskaj spust, celując w niedźwiedzia (4). Zranione zwierzę zacznie uciekać - zamiast udać się w pościg, wróć do przestraszonego Hosei. W ramach przerywnika zdecydujesz czy wrócić z Hoseą, czy też może zostać i spróbować zapolować na niedźwiedzia.

Niezależnie od wyboru, po przerywniku misja dobiegnie końca. Jeśli zdecydowałeś się na pozostanie, możesz wrócić do miejsca z przynętą i w trybie Sokolego oka dalej tropić zwierzę. Uważaj jednak, gdyż niedźwiedź jest bardzo silnym przeciwnikiem i na pewno powali cię na ziemię - wówczas szybko wciskaj przyciski wyświetlane w rogu ekranu i gdy tylko nadarzy się okazja, strzelaj do niego z dowolnej broni. Nie zapomnij o zdobyciu skóry na samym końcu, którą sprzedasz u trapera w mieście lub przekażesz dla obozu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami