Red Dead Redemption 2 - jak zwiększyć wytrzymałość

Pasek staminy.

Wytrzymałość to istotna rzecz. Nie tylko w życiu, ale też w Red Dead Redemption 2. Nie chodzi nawet o szczególne znaczenie w walce, ale po prostu o przyjemniejszą grę.

Bohater męczący się po chwili sprintu to raczej frustrujący widok. Dlatego należy zwiększać maksymalny możliwy poziom wytrzymałości (staminy). Tutaj opisujemy, jak można to zrobić w RDR 2.

Wskaźnik staminy

Wbrew temu, do czego mogły przyzwyczaić nas inne gry, w Red Dead Redemption 2 nie mamy typowego, poziomego paska wytrzymałości. Wskaźnik staminy znajduje się natomiast nad minimapą, w lewym rogu.

Co więcej, wskaźnik ten wyświetla się tylko wtedy, kiedy zużywamy wytrzymałość, albo też podczas walki.

Wytrzymałość symbolizuje środkowa z trzech ikon - ta z symbolem błyskawicy. To jednak nie sama błyskawica jest wskaźnikiem maksymalnego poziomu staminy, ale otaczający ją biały pasek. Na początku gry jeszcze niepełny.

Red_Dead_Redemption_2_20181026132702

Zwiększanie wytrzymałości

Nasza wytrzymałość na początku gry to niecała połowa paska staminy. Można jednak zwiększyć jej maksymalną wartość. Sposób jest bardzo prosty - wystarczy wykonywać czynności, które zużywają wytrzymałość.

To dobra wiadomość, ponieważ musimy po prostu dużo biegać. Warto więc robić sobie co jakiś czas przerwę i poświęcić choćby minutę, żeby sprintować wzdłuż ulicy miasta.

Wdawanie się w bójki na pięści także może zwiększyć nasz pasek wytrzymałości.

Wytrzymałość przydaje się szczególnie wtedy, gdy gonimy kogoś na piechotę, albo gdy uciekamy przed stróżami prawa czy zwierzętami, a nie mamy akurat żadnego konia.

Podczas rozgrywki możemy szybko odnowić wytrzymałość, jeśli zużyjemy specjalny lek, do kupienia w aptekach. Można go wyposażyć w podręcznym kole przedmiotów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami