Red Dead Redemption 2 - jak zdobyć lub złapać nowego konia

Kupowanie rumaków i dzikie konie.

Koń. Niezbędny towarzysz każdego kowboja i bandyty z Dzikiego Zachodu - choć ponoć istnieli nawet tacy, którzy przestępczy fach spędzali wyłącznie poruszając się na piechotę.

W każdym razie, w Red Dead Redemption 2 od początku mamy dostęp do konia. W grze występuje jednak kilkadziesiąt podgatunków, a różne konie to inne statystyki.

Jeden koń może udźwignąć więcej przedmiotów w torbach, inny będzie bardziej wytrzymały, co pozwoli na dłuższy galop. Jeszcze inny może być szybszy od pozostałych.

Warto więc mieć oko na nowe rumaki. Można je zdobyć na trzy różne sposoby, które opisujemy w tej części poradnika.

Jak kupić konia

Najprostszym - i najmniej problematycznym - sposobem na zdobycie nowego konia jest sposób najdroższy, czyli po prostu zakupienie rumaka w stajni. Stajnie znajdujemy praktycznie w każdym większym mieście.

Wystarczy udać się do takiego miejsca i porozmawiać z właścicielem. W stajniach kupimy też wyposażenie dla koni, choćby siodło, dodatkowe torby na przedmioty i tak dalej.

W stajni wymieniamy też konia - maksymalnie możemy posiadać cztery.

rdr2kun

Jak ukraść konia

Najbardziej ryzykowny sposób pozyskania konia to z kolei kradzież. Podczas podróży często spotkamy przywiązane do słupków konie, osiodłane i ewidentnie do kogoś należące.

Możemy na takiego konia po prostu wsiąść i odjechać, jednak trzeba liczyć się z tym, że jeśli ktoś nas zauważy, to będziemy mieć na głowie stróżów prawa.

W podobny sposób zdobędziemy konia, jeżeli odetniemy jego powrozy od dyliżansu czy wozu.

Jak złapać konia

Ostatnią, najtańszą i najmniej ryzykowną metodą jest złapanie dzikiego konia. Jest jednak też najbardziej wymagającym czasowo sposobem.

  • Kiedy podczas podróży wypatrzymy interesującego rumaka, musimy się do niego zbliżyć po cichu i spróbować uspokoić (kwadrat/X).
  • Ewentualnie, możemy użyć lassa i najpierw przytrzymać konia, a potem podejść i zacząć go uspokajać.
  • Następnie należy dosiąść konia (trójkąt/Y), by zacząć rodeo.
  • Musimy utrzymywać równowagę na grzbiecie wierzgającego zwierzaka przez kilkadziesiąt sekund. Im lepszy koń, tym trudniej to zrobić.

Kiedy uda nam się ujarzmić konia, należy go pogłaskać (wciskając lewy analog). Wtedy stanie się on naszym tymczasowym koniem i możemy go osiodłać.

Trzeba też zaznaczyć, że zawsze możemy mieć tylko jednego głównego konia - mamy bowiem jedno siodło. Możliwość przenoszenia siodła między różnymi wierzchowcami zdobywamy w misji Koniec i ucieczka przed urażonym ego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami