Red Dead Redemption 2 - jak szybko zarabiać pieniądze, sztabki złota

Droga do bogactwa.

Zarabianie jest bardzo istotne w Red Dead Redemption 2. Pieniądze pomogą ci na przykład ulepszyć broń, albo opłacić grzywnę za przestępstwa.

Istnieją różne sposoby zarabiania - mniej i bardziej legalne. Tutaj opiszemy je wszystkie legalne (gdyż nie chcemy przecież zaniżać naszego wskaźnika Honoru), a zaczniemy od najważniejszej rzeczy, czyli złota.

Zarabiać można też poprzez zwykłe okradanie ludzi, ale ryzyko związane z grzywną jest zbyt duże - później musimy marnować nasze fundusze na opłacanie grzywny.

Sztabki złota w RDR 2

Najlepszym sposobem na szybkie pozyskanie dużej sumy pieniędzy jest sprzedanie sztabki złota. Jedną sztabkę możemy sprzedać u pasera za całe 500 dolarów. To naprawdę sporo, w porównaniu do wielu nagród za zadania czy prostych rabunków.

Już tylko te sztabki to gwarancja 1500 dolarów. Ponadto, w trackie postępów fabularnych dostaniesz jeszcze kawałek złota warty 300 dolarów - już na końcu drugiego rozdziału głównego wątku.

Ogólnie rzecz biorąc, misje fabularne często oferują sporo okazji na wzbogacenie się, więc nie warto ich ignorować na długo.

Łapanie przestępców

W każdym z większych miasteczek i miast w RDR 2, czyli Valentine, Strawberry, Rhodes oraz Saint Denis czy Blackwater, znajdziemy posterunek szeryfa czy policji. Co jakiś czas trafimy w tych miejscach na ogłoszenia związane z łapaniem bandytów.

Jeśli na mapie w miejscu posterunku pojawia się ikona głowy kowboja na plakacie, to oznacza, że możemy się tam udać, by zebrać zlecenie. Wystarczy podejść do plakatu i zabrać go ze sobą albo przeczytać na miejscu.

rdr2bounty

Zlecenia tego typu nigdy nie są przesadnie trudne i zajmują zazwyczaj około 10 minut. Wystarczy pojechać we wskazane miejsce i pojmać oznaczonego przestępcę (lub zabić, w niektórych przypadkach), a następnie związać i odwieźć na dany posterunek.

Nagrody bywają różne. Czasem to 40, czasem 20, a czasem 60 lub więcej dolarów.

Hazard

W Red Dead Redemption 2 istnieje kilka hazardowych minigier: poker, blackjack, domino i gra w pięć palców.

Najlepszym źródłem potencjalnego zarobku wydaje się pierwsza z tych gier, czyli poker. Możemy tu bowiem najczęściej zwiększać stawkę gry.

W jednej sesji pokera możemy wygrać nawet 20 dolarów lub więcej, choć oczywiście cała rozgrywka może potrwać nawet 10 czy 15 minut. Wszystko zależy od szczęście, a także umiejętności.

Warto pamiętać, by w żadnej grze hazardowej, w której możemy podbijać stawkę, nie przesadzać z obstawianiem, gdyż może to odstraszyć rywali od dalszego powiększania puli.

rdr2gambling

W pokera zagramy niemal w każdym saloonie, a czasem także w obozie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami