Red Dead Redemption 2 - jak ulepszać i modyfikować broń

Customizacja broni.

Broń to obowiązkowy element każdego westernu, a szczególnie westernowej gry wideo. Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar oferuje nieco więcej rodzajów pistoletów i karabinów niż pierwsza część, jednak najważniejszą nowością jest mile widziana możliwość modyfikowania broni.

Twórcy przygotowali nie tylko system customizacji wizualnej (a więc możemy zmienić wygląd naszych broni), ale też mechanicznej. To oznacza, że większość broni można ulepszyć.

W tym artykule tłumaczymy przystępnie, jak modyfikować broń. Wskazujemy także, gdzie to zrobić i podpowiemy, w jakie ulepszenia naprawdę warto inwestować - szczególnie na początku przygody na Dzikim Zachodzie.

Ulepszanie broni

Najważniejszym krokiem do ulepszania broni jest zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy - porządna modyfikacja nie jest bowiem tania. Gdy mamy już trochę funduszy, musimy następnie znaleźć Rusznikarza.

Rusznikarzy znajdziemy w różnych miastach - choćby w Valentine (tutaj dotrzemy najszybciej, jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę), Rhodes oraz Saint Denis. Placówki tego typu są na mapie świata oznaczone ikoną z rewolwerem.

Następnie trzeba po prostu wejść do budynku, podejść do sprzedawcy i wejść w interakcję, by otworzyć menu rusznikarza. Stąd wybieramy interesujące nas opcje.

Red_Dead_Redemption_2_20181026133035

Ulepszać i wymieniać możemy różne części dowolnej broni. Kolby, lufy, magazynki, przyrządy celownicze. Kupujemy także dodatki oraz specjalne rodzaje amunicji - choćby zabójcze pociski wybuchowe. W menu rusznikarza możemy też wyczyścić broń, dzięki czemu będzie lepiej działać.

Jakie modyfikacje wybrać?

Najbardziej godne uwagi ulepszenia broni w Red Dead Redemption 2 to te związane z celnością. Celność okazuje się w ogólnym rozrachunku najważniejsza, ponieważ pozwala na łatwiejsze celowanie w głowy przeciwników.

Warto więc właśnie zainwestować w ulepszenie przyrządów celowniczych na początku gry oraz dokupienie nowych. Karabiny można wyposażyć choćby w lepsze lunety.

Celność ma też ogromne znaczenie, gdy strzelamy z grzbietu konia - a przecież niejeden raz przyjdzie nam prowadzić walkę właśnie w taki sposób.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami