Red Dead Redemption 2 - jak opłacić grzywnę za przestępstwo

Kara finansowa.

Arthur Morgan - główny bohater Red Dead Redemption 2 - jest bandytą. Członkiem gangu i prawą ręką przywódcy grupy przestępczej. Nikogo więc nie zdziwi, że łamanie prawa to dla niego chleb powszedni.

Możemy oczywiście ograniczyć się do przestępstw wyłącznie tam, gdzie wymaga od nas tego główna linia fabularna. Czasem jednak drobna rzecz może sprowadzić na nas szeryfa - choćby próba kradzieży konia, należącego do jakiegoś oprycha, który obraził nas na ulicy.

Ba, zdarza się nawet, że przez nieuwagę potrącimy kogoś na ulicy, albo nawet zwyczajnie wciśniemy niechcący przycisk interakcji stojąc przy powozie, jakbyśmy chcieli go ukraść. To chaotyczny świat i wszystko może się zdarzyć.

Jeśli chcemy grać jako twardy bandzior, to oczywiście nie musimy się tym wszystkim przejmować. Jeśli jednak zostaniemy zauważeni przez świadka i nie mamy zamiaru go zastraszyć, to będziemy musieli poradzić sobie w inny sposób ze statusem poszukiwania przez władze.

Płacenie grzywny w RDR 2

Jeżeli chcemy być uczciwym gangsterem i odpłacić swój dług społeczeństwu w nadziei na resocjalizację, nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu dosłownie zapłacić - chyba że chcemy pójść do więzienia. Wtedy możemy dać się zaaresztować, pozostając bez ruchu po tym, jak damy się dogonić stróżowi prawa.

Żeby zapłacić grzywnę, wystarczy udać się na pocztę i porozmawiać z telegrafistą. Poczta oznaczona jest na mapie ikoną z listem. Budynki takie znajdują się w niektórych miastach i przy stacjach kolejowych.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_27_12_14_14

Ceny grzywny mogą sięgać:

  • Do 300 dolarów w rozdziale 2
  • Do 500 dolarów w rozdziale 3
  • Do 1500 dolarów po misji Sodoma? Powrót do Gomory

Warto zaznaczyć, że opłacenie grzywny w jednym regionie nie zdejmie z nas statusu Poszukiwanego w innym, w którym popełniliśmy inne przestępstwo. Trzeba o tym pamiętać. W każdym stanie masz inny status, zależny od twoich poczynań.

Nie istnieje inny, szybki sposób na pozbycie się statusu Poszukiwanego. Pamiętaj też koniecznie, że popełniając inne zbrodnie przy takim statusie tylko pogarszamy swoje położenie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami