Red Dead Redemption 2 - Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine

Misja główna: udajemy się do pierwszego miasta.

Poprzednie zadanie, W drodze na wschód, było jednocześnie zwieńczeniem pierwszego rozdziału. Drugi rozdział Red Dead Redemption 2 nazywa się Horseshoe Overlook i rozpoczyna się wraz z zakończeniem wcześniejszej misji. Opuściliśmy tymczasową, zimową kryjówkę i założyliśmy nasz pierwszy obóz z prawdziwego zdarzenia.

Po krótkim wprowadzeniu w ramach scenki przerywnikowej odzyskujemy kontrolę nad Arthurem Morganem. Odblokowujemy tym samym aparat do robienia zdjęć, znajdziesz go w menu przedmiotów. Ukończyć możesz jedną z trzech misji - opisywaną na tej stronie rozpoczniesz, gdy podejdziesz do żółtej ikony z czarną literą „U”.

Wyzwania w tej misji:

  • Pomóż woźnicy w odzyskaniu konia
  • Znajdź Karen w czasie poniżej 45 sekund

W miejscu tym drzemie przy wozie Wujek. Obudź go, aby rozpocząć zadanie. W ten sposób ruszycie do pierwszego z miast - Valentine. Zostaniesz też zaczepiony przez obozowiczki, które również chcą dostać się do miasta. Pomagamy im i chwytamy lejce, ruszając po wskazanej na radarze trasie.

031

W pewnym momencie mijamy woźnicę (1), któremu zrywa się jeden z koni. Podjeżdżamy do mężczyzny, który prosi nas o pomoc. Chwytamy konia, który uciekł na lasso i kontynuujemy podróż do miasta. Możemy też odmówić pomocy.

Przebywając w mieście pamiętaj, aby poruszać się stosunkowo wolno - nie tylko wozem, ale nawet konno. Wpadnięcie na jakiegoś przechodnia może oznaczać poważne kłopoty, zwłaszcza wtedy, gdy go pechowo zabijemy. Podjedź do wyznaczonego miejsca, po czym - gdy rozdzielicie się z kobietami - podążaj za Wujkiem.

Tym samym udacie się do sklepu wielobranżowego, gdzie możesz kupić towary - zrobisz to bezpośrednio z półek lub przy użyciu katalogu sklepowego znajdującego się obok sprzedawcy. Warto kupić jedzenie i alkohol, dzięki którym możliwa jest regeneracja zdrowia i wytrzymałości. Po zrobieniu zakupów wyjdź na zewnątrz, gdzie spotkasz się w Wujkiem.

W ramach przerywnika filmowego zauważysz, że ktoś napastuje jedną z twoich towarzyszek, Tilly. Udaj się zatem na drugą stronę drogi, gdzie między dwoma budynkami znajduje się agresywny mężczyzna (2). Wybierz opcję „interweniuj”, po czym wyceluj w niego broń, ale nie strzelaj.

032

Gdy mężczyzna odejdzie, wchodzimy do hotelu obok, aby znaleźć Karen. Pytamy o nią właściciela miejsca, po czym udajemy się na górę, do pokoju 2B. Drzwi są jednak zamknięte, dlatego traktujemy je kopniakiem. Uczymy manier zastanego tam mężczyznę, pokonując go na pięści. Możesz go także ograbić.

Razem z Karen wychodzimy na zewnątrz, gdzie uruchamia się kolejna scenka przerywnikowa. Zostajesz rozpoznany przez mężczyznę na koniu, ale zaprzeczasz podobieństwu. Udajemy się za nim w pościg. W pewnym momencie docieramy do urwiska (3), gdzie wisi wspomniany jegomość.

033

Możesz go zabić, co jednak wpłynie negatywnie na twój współczynnik Honoru. Lepiej jest więc jednak dopytać go o szczegóły informacji, jakie posiada. Na samym końcu możesz mu pomóc i wciągnąć do góry. Po zakończonej rozmowie misja dobiegnie końca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami