PUBG banowało graczy z wrześniowymi sterownikami kart AMD

W wyniku usterki.

W wyniku błędu, PUBG automatycznie banowało użytkowników, którzy mieli zainstalowaną wrześniową wersję sterowników kart graficznych AMD (Adrenalin o numerze 18.9.1).

Posiadacze GPU od „Czerwonych” twierdzili, że nastawiona na sieciową zabawę strzelanka niesłusznie blokowała ich profile (dzięki, PC GamesN). Twórcy gry przyznali, że rzeczywiście dochodziło do sytuacji, gdy gracze tracili dostęp do tytułu.

„Nasz zespół do walki z oszustami zbadał niedawne zgłoszenia o bezzasadnych banach i odkrył specyficzny zestaw warunków, które doprowadziły do błędnego zawieszania kont. Problem już jednak rozwiązano, a wszyscy dotknięci usterką mogą grać dalej” - napisał na forum Reddit deweloper odpowiedzialny za kontakt z fanami.

pubg_bany_amd
Część posiadaczy kart AMD nie mogło grać w PUBG

Niesłuszne blokady to skutek uboczny trwających zmagań z nieuczciwymi graczami, będącymi jednym z największych kłopotów PUBG. Autorzy regularnie udoskonalają narzędzia służące do walki z oszustami.

Warto nadmienić, żę twórcy prowadzą działania nie tylko bezpośrednio w grze, ale i w świecie rzeczywistym. W kwietniu aresztowano 15 osób podejrzanych o tworzenie i rozpowszechnianie cheatów do produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami