Premiera Red Dead Redemption 2 zwiększyła wartość akcji Take-Two

Eksperci szacują, że w weekend gra sprzeda się w 8 mln kopii.

Dziś na rynku debiutuje Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar. Premiera gry dobrze przyjętej przez recenzentów przełożyła się na zwiększenie wartości udziałów wydawcy tytułu - Take-Two.

W momencie otwarcia amerykańskiej giełdy cena za pojedynczą akcję spółki wynosiła 117,26 dolara, podczas gdy dzień zamknięto z wynikiem na poziomie 120,70 dolarów (dzięki, GamingBolt). W pewnym momencie jednak osiągnięto pułap 124,18 dolarów.

Nie jest to jednak najwyższa wartość w historii wydawcy. Przykładowo pod koniec ubiegłego miesiąca inwestorzy za każdy udział w Take-Two musieli płacić około 138 dolarów, ale od kilku dni rezultaty były znacznie niższe - co oczywiście ma związek z ostatnimi spadkami na amerykańskich parkietach, w szczególności firm technologicznych.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Firma może mieć powody do zadowolenia. Analitycy z Piper Jaffray w swoim najnowszym raporcie przewidują, że wirtualny western w pierwszy weekend obecności na rynku sprzeda się od 6 do 8 milionów kopii, generując od 400 do 500 milionów dolarów przychodu. Do końca marca 2019 roku powinna zaś znaleźć łącznie 20 milionów nabywców (dzięki, Wccftech).

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na PS4 i Xbox One. „Tytuł jest jak dobry, ale wielogodzinny film - jego zalety odkrywasz wtedy, gdy totalnie zaangażujesz swoją uwagę. Wówczas wszystkie napotkane wady po prostu przestają mieć znaczenie” - czytamy w naszej recenzji.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami